RolnikInfo.pl > Finanse i Prawo > Wsparcie dla kół gospodyń wiejskich za promowanie szczepień. Ruszył nabór
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Wsparcie dla kół gospodyń wiejskich za promowanie szczepień. Ruszył nabór

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od piątku przyjmuje wnioski o wsparcie dla kół gospodyń wiejskich (KGW), które do końca września bieżącego roku zrealizują wydarzenia, zachęcające lokalną społeczność do szczepień przeciwko COVID-19.

Jak informuje ARiMR, za realizację jednego festynu KGW będą mogły otrzymać 8 tysięcy złotych. Wysokość wsparcia nie zależy od liczby zaszczepionych osób podczas wydarzenia organizowanego przez KGW.

KGW po organizacji wydarzeń będą mogły wziąć udział w konkursie. W zależności od ilości otrzymanych punktów, które przyznawane są za ilość wykonanych szczepień, wypłacone zostaną nagrody pieniężne dla KGW. Najwyższą nagrodą jest 100 tysięcy złotych.

Szczegóły dotyczące organizacji wydarzeń znaleźć można >tutaj<.

Nad programem promocji szczepień przez koła gospodyń wiejskich patronat honorowy objął Mateusz Morawiecki.

Nabór trwa do 15 września

Wnioski można składać do biur powiatowych ARiMR od 23 lipca do 15 września bieżącego roku. Wnioski o wsparcie można złożyć osobiście, bądź za pośrednictwem platformy ePUAP lub przesłać pocztą. Jak informuje ARiMR, wnioski złożone po upływie terminu, nie zostaną rozpatrzone.

Formularz wniosku oraz sprawozdania znaleźć można na stronie ARiMR >tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi