Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Niebezpieczne zdarzenie drogowe. Tysiące litrów mleka wylało się do rowu
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Niebezpieczne zdarzenie drogowe. Tysiące litrów mleka wylało się do rowu

KSRG OSP Boćki/Facebook
KSRG OSP Boćki/Facebook

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze powiatowej nr 1691B w pobliżu miejscowości Boćki (woj. podlaskie), gdzie w rowie wylądował ciągnik siodłowy marki Volvo z przyczepą do przewozu mleka. Do zdarzenia doszło w czwartek, 15 lipca bieżącego roku. Zgłoszenie w sprawie wypadku wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bielsku Podlaskim około godziny 14:00.

Niebezpieczne zdarzenie w Boćkach

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków okazało się, że samochód ciężarowy marki Volvo FH12 z przyczepą do przewozu mleka leży w rowie drogi powiatowej. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Kamila Kotowicza z KP PSP w Bielsku Podlaskim, kierowcy samochodu ciężarowego udało się opuścić pojazd jeszcze przed przybyciem na miejsce zdarzenia służb ratunkowych.

Tysiące litrów wylało się do rowu

Jak powiadomił Kamil Kotowicz z KP PSP w Bielsku Podlaskim, na skutek zdarzenia ze zbiorników do pobliskiego rowu wyciekło około 23000 litrów mleka.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Zespół Ratownictwa Medycznego przebadał kierowcę, z uwagi na brak obrażeń pozostawił na miejscu zdarzenia - powiadomił Kotowicz.

Na miejscu w akcji brały udział JRG w Bielsku Podlaskim, OSP Boćki wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego i policjantami.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim, KSRG OSP Boćki/Facebook