RolnikInfo.pl
Policja - traktorzysta

KPP Śrem

Wspólna interwencja uniemożliwiła ucieczkę traktorzyście. Teraz 22-latek stanie przed sądem

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Śremie (woj. wielkopolskie) policjant, strażak oraz pracownik salonu samochodowego "wyeliminowali z ruchu" kierowcę ciągnika. Jak się okazało, młody traktorzysta prowadził ciągnik "na podwójnym gazie", ale to nie wszystkie przewinienia, których się dopuścił.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 15 maja bieżącego roku na trasie Mchy – Kołacin. Około godziny 02.30 trzech kolegów - policjant śremskiej patrolówki, strażak z Poznania i pracownik salonu samochodowego, zauważyli, że na drodze znajduje się ciągnik rolniczy. Kierowca ciągnika poruszał się całą szerokością jezdni, nie tylko uniemożliwiając wyprzedzanie, ale i stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Wspólna interwencja 

Trzech kolegów postanowiło zainterweniować w sprawie traktorzysty. Jak przekazała Ewa Kasińska z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, strażak, który kierował samochodem, wyprzedził ciągnik i zablokował mu drogę.

- Mężczyźni od kierującego ciągnikiem wyczuli silną woń alkoholu, poza tym traktorzysta był agresywny i próbował uciekać. Trzech kolegów wspólnie interweniowało i uniemożliwiło ucieczkę nietrzeźwemu kierowcy - dodała Ewa Kasińska z Komendy Powiatowej Policji w Śremie. 

Na miejsce wezwana została policja. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, który jak się okazało miał niemalże trzy promile alkoholu w organizmie, ale to nie wszystko.

Przy okazji sprawdzania 22-latka w systemie wyszło na jaw, że młody kierowca z gminy Książ Wielkopolski posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 22-latek już wcześniej został złapany na jeździe "na podwójnym gazie". Jak dodała Ewa Kasińska, sprawa 22-latka znajdzie swój finał się w sądzie.

Jazda na "podwójnym gazie"

Jak przypomniała Ewa Kasińska, że jazda pod wpływem alkoholu może prowadzić do nieszczęśliwych wypadków. Niestety, mimo nieustannych apeli funkcjonariuszy o niewsiadanie za kierownicę po alkoholu, wciąż dochodzi na drogach do wypadków z udziałem pijanych kierowców. Niedawno informowaliśmy o zdarzeniu, do którego doszło 10 maja w Klwatce Królewskiej, gdzie 70-letni kierowca ciągnika "na podwójnym gazie" doprowadził do kolizji z samochodem osobowym, o czym więcej można przeczytać >tutaj<. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: Policja

Aneta WasilewskaAutor

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

traktor

Maszyny

Policjanci zatrzymali traktor do kontroli. Kierowca był nietrzeźwy

Czytaj więcej >
ciągnik silnik

Maszyny

Kujawsko-pomorskie: tragedia przy testowaniu silnika ciągnika rolniczego

Czytaj więcej >
traktor wypadek

Maszyny

Śmierć podczas prac na wsi. Traktorzysta przygnieciony przez własny pojazd

Czytaj więcej >
rzepak

Maszyny

Tony rzepaku wysypały się na autostradę. Kierowca mógł zasłabnąć

Czytaj więcej >
ursus

Maszyny

Wojsko sprzedaje stare Ursusy. Podano ceny

Czytaj więcej >
ładowacz

Maszyny

Rolnik włożył dzieci do łyżki ładowacza. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >