RolnikInfo.pl
Policja - ciągnik

AndrzejRembowski/Pixabay ( zdjęcie ilustracyjne)

70-letni traktorzysta zatrzymany. Policjanci zaapelowali do kierowców

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

W miniony poniedziałek zatrzymany został 70-letni kierowca ciągnika, który doprowadził do kolizji z samochodem osobowym. Jak się okazało, mężczyzna prowadził pod wpływem alkoholu. - Apelujemy o ostrożność i rozsądek. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności - przypomniała Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Jak powiadomiła Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, w miniony poniedziałek 10 maja doszło kolizji w Klwatce Królewskiej. Około godziny 14:00 mężczyzna kierujący ciągnikiem doprowadził do zdarzenia z innym pojazdem.

Kontrola uczestników zdarzenia 

Zgodnie z informacjami, które przekazała funkcjonariuszka z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, kierujący ciągnikiem skręcał w lewo. W tym czasie kierowca samochodu osobowego marki opel, który jechał z naprzeciwka, zatrzymał się, by ustąpić traktorzyście pierwszeństwa. Niestety, podczas skręcania w lewo, maszyna rolnicza uszkodziła samochód osobowy.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji, którzy podczas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia, sprawdzili trzeźwość uczestników kolizji. Jak się okazało, 70-letni kierowca ciągnika miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kary za jazdę pod wpływem alkoholu

- Apelujemy o ostrożność i rozsądek. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności - przypomniała Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. 

Zgodnie z art. 178a za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, bądź pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast w przypadku kierowców, którzy byli już wcześniej skazani prawomocnym wyrokiem za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego i ponownie dopuścili się tego czynu, podlegają karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Jak informowaliśmy wczoraj, kierowca "na podwójnym gazie" został zatrzymany 8 maja bieżącego roku w miejscowości Łomazy (woj. lubelskie), gdzie doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem osobowym. Do wypadku doszło, gdy traktorzysta nie ustąpił pierwszeństwa. Podczas kontroli policji okazało się, że kierowca ciągnika marki Deutz-Fahr poruszał się pod wpływem alkoholu, ale nie tylko. Więcej na ten temat można przeczytać >tutaj<. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja, kodeks karny

Aneta Wasilewska

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

rzepak

Maszyny

Tony rzepaku wysypały się na autostradę. Kierowca mógł zasłabnąć

Czytaj więcej >
ursus

Maszyny

Wojsko sprzedaje stare Ursusy. Podano ceny

Czytaj więcej >
ładowacz

Maszyny

Rolnik włożył dzieci do łyżki ładowacza. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
traktor motocykl

Maszyny

Motocyklista wjechał w jadący traktor. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
traktor

Maszyny

Optymistycznie na rynku nowych ciągników. Duży wzrost sprzedaży

Czytaj więcej >
traktor

Maszyny

Sportowe auto zderzyło się z ciągnikiem. Ucierpiało m.in. dziecko

Czytaj więcej >