Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Z własnej inicjatywy posprzątał las. "Przyjaciele, zabrakło mi worków"
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Z własnej inicjatywy posprzątał las. "Przyjaciele, zabrakło mi worków"

życie jak życie/YT
życie jak życie/YT

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać obywatela Białorusi, sprzątającego z własnej inicjatywy las w Zielonej Górze. Mężczyźnie udało się zebrać 10 worków śmieci. Nagranie zostało opublikowane w minioną środę na kanale "życie jak życie" na platformie YouTube i szybko wzbudziło niemały podziw internautów.

- Idę teraz do domu, no nie do końca, bo jeszcze wejdę do sklepu na zakupy, a później spróbuję zrobić coś dobrego. Zresztą wszystko sami zobaczycie - mówi mężczyzna na początku nagrania.

"Przyjaciele, zabrakło mi worków"

Alexander, obywatel Białorusi poszedł do lasu w Zielonej Górze. Jak się okazało, mężczyzna, planując dobry uczynek, miał na myśli zebranie porozrzucanych w lesie śmieci. Na nagraniu widać, że w niewiele ponad dwie godziny udało mu się zebrać 10 pełnych worków.

- Przyjaciele, zabrakło mi worków. Trzeba było kupić jeszcze jedno opakowanie. Rezultat widzicie sami. Ile mogłem, tyle zebrałem (...) Jeżeli chcecie żyć w zaśmieconej okolicy, zostawcie wszytko tak, jak jest, ale jeśli chcecie coś zmienić, zrobić coś dobrego, weźcie ze mnie przykład - można usłyszeć na nagraniu.

Pod nagraniem pojawiło się wiele ciepłych słów od internautów, którzy zachwycili się postawą obywatela Białorusi.

- Dziękuję w imieniu wszystkich, którzy chcą przebywać w lesie i cieszyć się przyrodą, a nie deptać po śmieciach. Niestety nadal są ludzie, którzy lasy traktują jak śmietnisko - napisała jedna z internautek.

- Cześć Sasza. Jako Zielonogórzanin i Polak, Dziękuję Tobie. Jesteś wielkim człowiekiem - dodał kolejny internauta.

Urząd Miasta w Zielonej Górze zamieścił apel

Na profilu Urzędu Miasta w Zielonej Górze w mediach społecznościowych w ostatnich dniach zamieszczony został apel. Jak się okazało, jeden z mieszkańców, poprosił o pomoc w odnalezieniu Alexandra.

- Na prośbę mieszkańca naszego miasta publikujemy to nagranie i prosimy o pomoc w znalezieniu tego Pana. Taka wspaniała inicjatywa zasługuje na podziękowanie - pojawiło się w mediach społecznościowych.

Całe nagranie można zobaczyć poniżej.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: życie jak życie/YT, Urząd Miasta w Zielonej Górze

Tagi: Las