wypadek ciągnik
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie / Facebook
Autor Magdalena Więckowska - 20 Kwietnia 2021

Zderzenie ciągnika z samochodem. Jeden z kierowców patrzył w telefon komórkowy

W jednej ze wsi w województwie zachodniopomorskim doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego: zderzył się samochód osobowy z ciągnikiem. W groźnie wyglądającej kolizji nikt nie ucierpiał. Jak podaje policja, do zderzenia doszło najprawdopodobniej ze względu na fakt, że kierowca samochodu osobowego patrzył w ekran telefonu komórkowego podczas jazdy.

Choć tym razem historia zakończyła się bez uszczerbku na zdrowiu uczestników ruchu drogowego, to policjanci alarmują, by za kierownicą nigdy nie korzystać z telefonu komórkowego.

Kolizja samochodu osobowego i traktora

Choć zdaje się, że na niektórych drogach pojazdy jeżdżą bardzo rzadko, to nie zmienia to faktu, że będąc uczestnikiem ruchu, należy przez cały czas zachować najwyższą czujność i zasadę ograniczonego zaufania.

W dobie technologii, która wdziera się do każdej dziedziny ludzkiego życia, niektórym z nas trudno wyobrazić sobie dłuższy czas bez używania telefonu komórkowego. Niestety, korzystanie z tego typu urządzeń podczas jazdy może skończyć się nawet tragicznie.

Jak przekazuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie na swoim facebookowym profilu, dowodem na opłakane skutki wpatrywania się w ekran telefonu komórkowego podczas jazdy jest kolizja, do której doszło 13 kwietnia 2021 roku na drodze numer 151 we wsi Zamęcin. Wieś ta znajduje się w powiecie choszczeńskim na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów wpłynęło do dyżurnych służb około godziny 11:00. Warto dodać, że na portalu Facebook druhowie z KPPSP w Choszcznie podali, iż do kolizji doszło na łuku drogi.

Akcja ratownicza

Wedle relacji KP PSP w Choszcznie, na miejsce zostali zadysponowani strażacy, funkcjonariusze policji oraz ratownicy medyczni. Obydwaj uczestnicy ruchu drogowego mieli prawdziwe szczęście - ani kierowca ciągnika, ani kierujący samochodem osobowym nie odnieśli dotkliwych obrażeń.

Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie przekazała, że prawdopodobną przyczyną kraksy była nieuwaga kierowcy samochodu osobowego, który podczas jazdy korzystał z telefonu komórkowego.

Choć telefony stały się integralną częścią życia współczesnego człowieka, to należy pamiętać, że na drodze liczy się każda sekunda - reakcja kierowcy powinna być zatem szybka i zdecydowana. W momencie, gdy korzystamy z dodatkowych urządzeń, utrzymanie odpowiedniego poziomu uwagi względem sytuacji na drodze jest praktycznie niemożliwe.

Za korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy (w postaci m.in. pisania smsów lub rozmawiania ze słuchawką przy uchu) grozi mandat w wysokości 200 złotych i naliczenie pięciu punktów karnych, o czym mówi art. 45. ust. 2 pkt 1 Kodeksu ruchu drogowego.

Warto mieć na uwadze, że wyżej wymienione sankcje są możliwe nie tylko w momencie, gdy kierowca zostanie przyłapany na gorącym uczynku przez policjanta, ale również w wyniku zarejestrowania czynu przez fotoradar lub monitoring.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie / Facebook, agropolska.pl, mubi.pl

Następny artykuł