RolnikInfo.pl
wypadek ciągnik

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie / Facebook

Zderzenie ciągnika z samochodem. Jeden z kierowców patrzył w telefon komórkowy

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

W jednej ze wsi w województwie zachodniopomorskim doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego: zderzył się samochód osobowy z ciągnikiem. W groźnie wyglądającej kolizji nikt nie ucierpiał. Jak podaje policja, do zderzenia doszło najprawdopodobniej ze względu na fakt, że kierowca samochodu osobowego patrzył w ekran telefonu komórkowego podczas jazdy.

Choć tym razem historia zakończyła się bez uszczerbku na zdrowiu uczestników ruchu drogowego, to policjanci alarmują, by za kierownicą nigdy nie korzystać z telefonu komórkowego. 

Kolizja samochodu osobowego i traktora

Choć zdaje się, że na niektórych drogach pojazdy jeżdżą bardzo rzadko, to nie zmienia to faktu, że będąc uczestnikiem ruchu, należy przez cały czas zachować najwyższą czujność i zasadę ograniczonego zaufania.

W dobie technologii, która wdziera się do każdej dziedziny ludzkiego życia, niektórym z nas trudno wyobrazić sobie dłuższy czas bez używania telefonu komórkowego. Niestety, korzystanie z tego typu urządzeń podczas jazdy może skończyć się nawet tragicznie

Jak przekazuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie na swoim facebookowym profilu, dowodem na opłakane skutki wpatrywania się w ekran telefonu komórkowego podczas jazdy jest kolizja, do której doszło 13 kwietnia 2021 roku na drodze numer 151 we wsi Zamęcin. Wieś ta znajduje się w powiecie choszczeńskim na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów wpłynęło do dyżurnych służb około godziny 11:00. Warto dodać, że na portalu Facebook druhowie z KPPSP w Choszcznie podali, iż do kolizji doszło na łuku drogi.

Akcja ratownicza

Wedle relacji KP PSP w Choszcznie, na miejsce zostali zadysponowani strażacy, funkcjonariusze policji oraz ratownicy medyczni. Obydwaj uczestnicy ruchu drogowego mieli prawdziwe szczęście - ani kierowca ciągnika, ani kierujący samochodem osobowym nie odnieśli dotkliwych obrażeń.

Komenda Powiatowa Policji w Choszcznie przekazała, że prawdopodobną przyczyną kraksy była nieuwaga kierowcy samochodu osobowego, który podczas jazdy korzystał z telefonu komórkowego.

Choć telefony stały się integralną częścią życia współczesnego człowieka, to należy pamiętać, że na drodze liczy się każda sekunda - reakcja kierowcy powinna być zatem szybka i zdecydowana. W momencie, gdy korzystamy z dodatkowych urządzeń, utrzymanie odpowiedniego poziomu uwagi względem sytuacji na drodze jest praktycznie niemożliwe.

Za korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy (w postaci m.in. pisania smsów lub rozmawiania ze słuchawką przy uchu) grozi mandat w wysokości 200 złotych i naliczenie pięciu punktów karnych, o czym mówi art. 45. ust. 2 pkt 1 Kodeksu ruchu drogowego.

Warto mieć na uwadze, że wyżej wymienione sankcje są możliwe nie tylko w momencie, gdy kierowca zostanie przyłapany na gorącym uczynku przez policjanta, ale również w wyniku zarejestrowania czynu przez fotoradar lub monitoring.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie / Facebook, agropolska.pl, mubi.pl

Podobne artykuły

AndrzejRembowski/Pixabay ( zdjęcie ilustracyjne)

Maszyny

Od lewego do prawego pobocza. Jazda kierującego ciągnikiem wzbudziła podejrzenia

Czytaj więcej >
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Lublinie

Maszyny

Pechowe koszenie trawy. Na miejscu interweniowali strażacy i policjanci

Czytaj więcej >
OSP Kobiór/Facebook

Maszyny

Groźny wypadek. Zderzenie ciągnika rolniczego z samochodem ciężarowym

Czytaj więcej >
Wypadek - nie żyje motocyklista

Maszyny

Mazowieckie: Tragiczne w skutkach zderzenie ciągnika rolniczego z motocyklem

Czytaj więcej >
Pożar - ciągnik

Maszyny

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej

Czytaj więcej >
wypadek

Maszyny

Potężne zderzenie ciężarówki i ciągnika. 82-letni traktorzysta stracił życie

Czytaj więcej >