Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Strata w "Rolnicy. Podlasie". Zwierzęcy mieszkaniec Kundzicz zagryziony przez wilki
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:36

Strata w "Rolnicy. Podlasie". Zwierzęcy mieszkaniec Kundzicz zagryziony przez wilki

wilki rolnicy podlasie
Facebook / Fani Fokus Rolnicy Podlasie fot. Maciej Sidorowicz

Rozżalony rolnik wyraził zaniepokojenie wilkami, wskazując, że drapieżniki te mają w zwyczaju wracać na to samo miejsce po kolejne ofiary. 

Strata w gospodarstwie w Kundziczach

Do dramatycznej sytuacji doszło w gospodarstwie w Kundziczach w gminie Krynki na Podlasiu. Bohater serialu Rolnicy. Podlasie - Michał Sidorowicz - odkrył, że jego baranek Virus został zagryziony przez wilki.

Smutną informacją rolnik podzielił się na jednej z grup poświęconych fanom serialu Rolnicy. Podlasie przed południem 12 kwietnia 2021 roku. Wyraźnie poruszony Maciej wyznał, że drapieżniki zaatakowały baranka w nocy.

Napisał, że wilki wyciągnęły Virusa z gospodarstwa, przeciągnęły za strumień i rozszarpały na strzępy. Co więcej, nie jest to pierwszy przypadek ataku wilków w Kundziczach. Wiemy, że bracia Virusa zostali zagryzieni przez te drapieżniki pół roku wcześniej.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Problem z wilkami

Uporanie się ze stratą ukochanego zwierzęcia to pierwsze z wyzwań, przed którym stoi rolnik Maciej. Drugim jest niewątpliwie zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom gospodarstwa. Gospodarz z Kundzicz wyraził obawę, że wilki powrócą i zagryzą kolejne zwierzę, bo - jak zauważył - lubią one wracać do tych samych miejsc.

Niestety, Maciej z serialu Rolnicy. Podlasie czuje się w tej sytuacji bezradny. Nie jest to przypadek odosobniony - wilki pojawiają się teraz w wielu rejonach Polski. Jeszcze kilka lat temu można je było spotkać głównie na Podkarpaciu.

Obecnie zwierzęta te pojawiają się w pobliżu ludzkich domostw i wkraczają na posesje, atakując bydło, psy czy ptaki. Warto jednak zaznaczyć, że wilk jest gatunkiem chronionym w Polsce.

Niedawno pisaliśmy o ataku watahy wilków na gospodarstwo agroturystyczne w tekście zatytułowanym Wola Łagowska: wilki wdarły się do gospodarstwa agroturystycznego. Zabiły sześć zwierząt.

W mediach głośna była również sprawa wilków z Podkarpacia, które miały zaatakować pilarzy w lesie. Dyrektor GDOŚ wydał później pozwolenie na odstrzał trzech zwierząt, o czym można przeczytać w artykule Dyrektor GDOŚ do posłanki KO o odstrzale wilków na Podkarpaciu: "stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa".

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

źródło: Facebook / Fani Fokus Rolnicy Podlasie / Maciej Sidorowicz