Las - kradzież
naklo.pilicja.gov.pl
Autor Aneta Wasilewska - 19 Kwietnia 2021

Po śladach pozostawionych w lesie doszli do złodzieja. Grozi mu do 5 lat więzienia

Funkcjonariusze policji razem z leśnikami odnaleźli złodzieja, który wyciął z lasu drzewa o wartości ponad 2 tysięcy złotych. 36-latkowi grozi do pięciu lat więzienia.

Zgłoszenie o wycięciu i kradzieży drzewa wpłynęło do kcyńskiej policji w miniony poniedziałek 12 kwietnia bieżącego roku. Wycinki i kradzieży dokonano na terenie lasu w Sipiorach (woj. kujawsko-pomorskie) należącego do szubińskiego nadleśnictwa. Jak się okazało, przestępstwo zostało popełnione kilka dni przed tym, jak do policji wpłynęło zgłoszenie.

Po śladach do złodzieja

Na miejscu, skąd wycięte zostały drzewa, pojawili się Komendant Straży Leśnej, leśniczy oraz funkcjonariusze policji, którzy podążając za śladami pozostawionymi w lesie, trafili na posesję. Na posesji znajdowało się skradzione drzewo. Co więcej, część skradzionego drzewa była już pocięta i przygotowana na opał.

Rolnik wypadł z ciągnika. Maszyna przejechała po nim dwukrotnieRolnik wypadł z ciągnika. Maszyna przejechała po nim dwukrotnieCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Mieszkańcem posesji okazał się 36-latek, który dokonał kradzieży drzewa o wartości ponad 2 tysięcy złotych. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany, zaprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut kradzieży.

- Niebawem materiały zgromadzone w sprawie trafią do oceny sądu, a podejrzanemu grozi nawet 5 lat więzienia - powiadomili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

"Dzięki Wam kradzież drewna nie ujdzie komuś na sucho"

O sukcesie służby można było dowiedzieć się z mediów społecznościowych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

- Dziękujemy Policjantom z Komisariatu Policji w Kcyni oraz Leśnikom z Nadleśnictwo Szubin, Lasy Państwowe.Dzięki Wam kradzież drewna nie ujdzie komuś na sucho - przekazano.

lasy

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Lasy Państwowe, Policja, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu/Facebook

Następny artykuł