Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Zderzenie osobówki i ciągnika. Kierowca traktora trafił do szpitala
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Zderzenie osobówki i ciągnika. Kierowca traktora trafił do szpitala

Facebook/ Ochotnicza Straż Pożarna Koźmin Wielkopolski/ Szymon Sikora
Facebook/ Ochotnicza Straż Pożarna Koźmin Wielkopolski/ Szymon Sikora

Na drodze krajowej nr 15 doszło do kolizji drogowej z udziałem samochodu osobowego i ciągnika rolniczego. W akcji na miejscu zdarzenia wzięli udział strażacy, policjanci i zespół ratownictwa medycznego. Kierowca ciągnika został zabrany do szpitala.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, 12 lipca bieżącego roku na drodze krajowej nr 15 między Koźminem Wielkopolskim a Wałkowem. Strażacy ochotnicy z OSP Koźmin zostali zadysponowani na miejsce zdarzenia o godzinie 10:51.

Zderzenie samochodu osobowego i ciągnika rolniczego

Jak powiadomiła Paulina Potarzycka, zastępczyni rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, 31-letni kierowca samochodu osobowego marki Kia nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego ciągnika rolniczego i najechał na niego.

Po kolizji okazało się, że 31-latek nie miał prawa jazdy. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 500 zł.

Kierowca trafił do szpitala

Po zdarzeniu kierowcy zostali przebadani alkomatem. Jak się okazało, zarówno 31-latek, jak i 42-latek byli trzeźwi. Na skutek wypadku, kierowca ciągnika został przewieziony do szpitala. Mężczyzna doznał urazu głowy.

Strażacy ochotnicy z OSP Koźmin zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili niezbędnej pomocy poszkodowanym, odłączyli akumulatory, a także usnęli pozostałości powypadkowe. Oprócz OSP Koźmin na miejscu zdarzenia pracowali policjanci oraz zespół ratownictwa medycznego.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: Facebook/ Ochotnicza Straż Pożarna Koźmin Wielkopolski, rzeczkrotoszynska.pl