Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > W bunkrze grzybiarze znaleźli jelonka. Strażacy ruszyli na ratunek
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:41

W bunkrze grzybiarze znaleźli jelonka. Strażacy ruszyli na ratunek

stworzenie
Facebook / OSP KSRG Jedwabno

Nie jest niczym zaskakującym, że las kryje w sobie wiele tajemnic i niespodzianek. Mimo to niemałe zdziwienie przeżyli grzybiarze, którzy podczas wizyty w lesie dostrzeli w poniemieckim bunkrze małego jelonka. Na miejsce wezwano strażaków i pracowników Nadleśnictw Jedwabno.

Akcja ratunkowa - choć niełatwa - zakończyła się sukcesem. Cały i zdrowy jelonek po odzyskaniu wolności czym prędzej umknął do lasu.

Mały jelonek na dnie poniemieckiego bunkra

O zdarzeniu poinformowali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Jedwabna na swoim profilu na Facebooku - w niedzielę 11 lipca 2021 roku otrzymali oni zgłoszenie o znalezieniu małego jelonka na dnie poniemieckiego bunkra.

Zwierzę zostało zlokalizowane w miejscowości Czarny Piec w powiecie szczycieńskim na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Małego jelenia dostrzegli przez przypadek grzybiarze wędrujący w lesie.

Warto dodać, że bunkry, będące obecnie historyczną pamiątką po czasach drugiej wojny światowej, nie są rzadkim zjawiskiem na Warmii i Mazurach.

Akcja ratunkowa

Jak można dowiedzieć się z facebookowej relacji strażaków z OSP Jedwabno, na miejsce przyjechali zarówno druhowie, jak i pracownicy Nadleśnictwa Jedwabno.

Wedle relacji portalu fakt.pl akcja ratownicza nie należała do najłatwiejszych - górny otwór, przez który zwierzę wpadło na dno bunkra, było zbyt małe, by mogli przez niego przedostać się strażacy.

Zdecydowano tym samym o rozkopaniu bocznego wejścia do bunkra, które było pierwotnie przysypane ziemią.

Uratowany jelonek okazał się być bardzo młody, o czym świadczyło charakterystyczne umaszczenie na bokach ciała - wywnioskowano, że miał on najprawdopodobniej mniej niż pół roku.

Zwierzę, z pewnością wystraszone, zostało pomyślnie uwolnione przez strażaków i bez chwili wahania zniknęło w głębi lasu.

Więcej fotografii uratowanego jelonka można obejrzeć w oryginalnym poście OSP KSRG Jedwabno na Facebooku:

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: OSP KSRG Jedwabno, fakt.pl