RolnikInfo.pl
Agrounia

Facebook / Agrounia

Agrounia o ziemniakach dla świń oferowanych w sklepie. "By obrzydzić kupowanie polskich warzyw"

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Agrounia na bieżąco bada sytuację w supermarketach na terenie Polski, oceniając sprzedawaną w nich żywność. Lider ruchu, Michał Kołodziejczak, stwierdził, że w jednym ze sklepów sieci Auchan sprzedawane są ziemniaki, którymi karmi się świnie i krowy. W oddzielnym materiale filmowym sprawę skomentował inny działacz Agrounii - Filip Pawlik.

W krótkim filmie Filip Pawlik pokazał własne gospodarstwo rolne oraz proces sortowania ziemniaków. Wskazał, iż ziemniaki, które są odpadami z jego pola, są lepszej jakości, niż warzywa tego gatunku oferowane w supermarketach. Dlaczego mamy do czynienia z taką sytuacją? Agrounia twierdzi:

- Uzasadnienie jest jedno: tylko po to by obrzydzić nam kupowanie polskich warzyw. [pis. oryg.]

Agrounia i ziemniaki dla świń w sklepie

Wedle relacji Filipa Pawlika w zamieszczonym przez niego filmie, lider Agrounii, Michał Kołodziejczak, odkrył w jednej z sieci hipermarketów ziemniaki o bardzo złej jakości. Filip Pawlik postanowił dla kontrastu pokazać, w jaki sposób wygląda sortowanie ziemniaków z jego gospodarstwa.

- Wychodzi na to, że u nas odpady są ładniejsze, które my później będziemy sprzedawać do byków lub wymieniać się za obornik od tych byków, żeby zawozić na swoje pola - powiedział rolnik.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-3]

W dalszej kolejności Filip Pawlik zaprezentował ziemniaki, które są w jego gospodarstwie odpadami, wyselekcjonowanymi po ręcznym sortowaniu. Co istotne, warzywa te nie miał widocznych skaz, nie utraciły jędrności, a wewnątrz miały ładny, żółty kolor.

- My to do byków oddajemy, za grosiki, wymieniamy się tym za obornik, ale sieć sklepów pasie ludzi jakimś tam barachłem, jakimś odpadem, czymś, co się w ogóle do ust nie nadaje. To jest jakiś skandal - tłumaczył Filip Pawlik. 

Sortowanie ziemniaków

Działacz Agrounii pokazał proces ręcznego sortowania ziemniaków przez jego pracownice, później zaprezentował warzywa w workach, gotowe do kupienia przez klientów w sklepach spożywczych. 

W dalszej kolejności Filip Pawlik zaprezentował przyczepę pełną odpadów ziemniaczanych, które mają być przekazane zwierzętom. Mężczyzna nie krył oburzenia faktem, iż te same warzywa w supermarketach są niższej jakości w porównaniu do paszy dla krów i świń. 

- Jest to naprawdę żałosne. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie - rzekł zbulwersowany rolnik.

Na obecną chwilę sieć sklepów Auchan nie odwołała się do twierdzeń Michała Kołodziejczaka w sprawie jakości sprzedawanych ziemniaków. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Facebook / Agrounia

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

marka

Biznes

Znana firma wkracza na wieś. Z jej usług korzystają miliony Polaków

Czytaj więcej >
mięso

Biznes

Nie tylko Singapur. Kolejny kraj rusza z produkcją mięsa z laboratorium

Czytaj więcej >
rolnicy

Biznes

Nowa ustawa dla rolników? Przedsiębiorcy mogą tylko pozazdrościć

Czytaj więcej >
uokik

Biznes

UOKiK skontroluje punkty skupu jabłek. Powodem są zaniżane ceny towarów

Czytaj więcej >
ferma kurczak

Biznes

Plan budowy fermy przemysłowej w Wielkopolsce. Wieś protestuje

Czytaj więcej >
grzyby

Biznes

W wielu lasach próżno szukać kurek. Najtrudniejsza sytuacja od 40 lat

Czytaj więcej >