RolnikInfo.pl > Wiadomości > Agrounia oskarża MRiRW o kłamstwo ws. zaproszenia na spotkanie z premierem
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Agrounia oskarża MRiRW o kłamstwo ws. zaproszenia na spotkanie z premierem

kołodziejczak mrirw agrounia
Facebook / Agrounia

Spotkanie szefa resortu rolnictwa Grzegorza Pudy i premiera Mateusza Morawieckiego z organizacjami i związkami rolniczymi miało miejsce w czwartek 2 września 2021 roku w gmachu MRiRW. Jak poinformowano na oficjalnej stronie internetowej resortu rolnictwa, na spotkanie zostali zaproszeni członkowie Agrounii, lecz nie chcieli wziąć w nim udziału.

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak opublikował film, w którym oskarża ministra Pudę i premiera Morawieckiego o kłamstwo. Członkowie ruchu zażądali upublicznienia treści zaproszenia, które - rzekomo - miało być wysłane przez MRiRW.

Agrounia i spotkanie w MRiRW: zaproszenie, którego nigdy nie było?

W czwartek 2 września 2021 roku miało miejsce spotkanie związków i organizacji rolniczych z ministrem rolnictwa Grzegorzem Pudą i szefem rządu Mateuszem Morawieckim. Przedmiotem rozmów stron były aktualne problemy rolnictwa, wśród których jest m.in. wirus ASF, kwestia depopulacji dzików i nowego systemu ubezpieczeń rolników.

Na oficjalnej stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi napisano:

- Zaproszeni na spotkanie członkowie Agrounii nie chcieli wziąć w nim udziału.

Informacja o odmowie uczestnictwa w spotkaniu z premierem i ministrem szybko rozeszła się w mediach. Agrounia wkrótce w stanowczy sposób zdementowała słowa, które pojawiły się w komunikacie na stronie MRiRW.

Na facebookowym profilu Agrounii możemy przeczytać:

- ŻĄDAMY ujawnienia zaproszenia AGROunii na spotkanie z premierem (...). AGROunia nie dostała żadnego zaproszenia na spotkanie, które odbyło się wczoraj w ministerstwie rolnictwa. Mimo to, w komunikacie napisano „Zaproszeni na spotkanie członkowie Agrounii nie chcieli wziąć w nim udziału.” to jawne kłamstwo i manipulacja. [pis. oryg. - przyp. red.]

Gdyby nie Agrounia, spotkania by nie było

- Zobaczcie: kolejne żenujące zachowanie naszego ministra i naszego premiera. Przed chwilą w TVP Info chwalili się, że odbyli spotkanie z rolnikami i przedstawicielami organizacji rolniczych. Jak to pięknie powiedział minister rolnictwa: "spotkali się ze związkowcami" - mówił Michał Kołodziejczak w filmie z 2 września 2021 roku.

Lider Agrounii powiedział również:

- Ci rolnicy, którzy tam poszli, przedstawiciele związkowi to tak naprawdę według mnie żadni rolnicy.

Ruch rolniczy określił brak zaproszenia na spotkanie z premierem i ministrem rolnictwa jako skandal i wskazał, że to Agrounia wymusiła na politykach PiS spotkanie z rolnikami.

Finalnie jednak, jak określił Michał Kołodziejczak, spotkanie odbyło się podstępem.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook / Agrounia