Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Kraksa ciągnika i samochodu osobowego. Ursus złamał się na pół
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Kraksa ciągnika i samochodu osobowego. Ursus złamał się na pół

ursus kraksa
radziejow.policja.gov.pl

W ostatnim czasie dochodzi do wielu groźny zdarzeń drogowych z udziałem samochodów osobowych i maszyn rolniczych. O kolejnej kraksie poinformowała na swojej stronie internetowej Komenda Powiatowa Policji z Radziejowa.

Gdy rolnik, prowadzący ciągnik z opryskiwaczem, skręcał w lewo na skrzyżowaniu, niespodziewanie uderzył w niego samochód osobowy.

Ursus skręcał, Nissan wyprzedzał na skrzyżowaniu

Historia, która zdarzyła się na jednej z dróg powiatowych w Starym Radziejowie (gm. Radziejów, woj. kujawsko-pomorskie) mogła mieć tragiczny finał, lecz - jak określili policjanci - skończyła się na strachu.

Wedle informacji przekazanych przez Komendę Powiatową Policji z Radziejowa, do kolizji ciągnika i samochodu osobowego doszło we wtorek 31 sierpnia 2021 roku.

Gdy funkcjonariusze policji przybyli na miejsce zdarzenia, ich oczom ukazał się bardzo niepokojący widok: ciągnik marki Ursus był złamany na pół, a samochód osobowy marki Nissan leżał w rowie.

Jak udało się ustalić radziejowskim służbom, do zderzenia doszło w momencie, gdy kierowca ciągnika z opryskiwaczem skręcał w lewo na skrzyżowaniu.

Będąc w trakcie wykonywania manewru, w bok jego pojazdu z impetem uderzył samochód osobowy.

Szczegóły zdarzenia

Kobieta kierująca samochodem osobowym zdecydowała się na wyprzedzanie innego pojazdu na skrzyżowaniu, choć - zgodnie z obowiązującym prawem - jest to czyn zabroniony.

W wyniku siły zderzenia auto zostało zepchnięte do rowu, a Ursus złamał się na pół. Policja z Radziejowa nie przekazała dodatkowych informacji na temat stanu technicznego opryskiwacza rolniczego.

Choć pojazdy zostały znacznie uszkodzone, to zarówno kobieta kierująca samochodem, jak i rolnik nie odnieśli żadnych obrażeń.

Policjanci bez cienia wątpliwości orzekli, iż nieprzyjemne zdarzenie miało miejsce z winy kobiety, która została ukarana mandatem i punktami karnymi.

Obydwoje uczestnicy zdarzenia drogowego w momencie zderzenia byli trzeźwi.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: radziejow.policja.gov.pl