Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Finanse i Prawo > Do 30 października trwa nabór wniosków o dotacje dla części producentów warzyw
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 27.10.2023 23:42

Do 30 października trwa nabór wniosków o dotacje dla części producentów warzyw

warzywa
unsplash.com

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) przypomina, że nadal istnieje szansa dla producentów kalafiorów i brokułów, którzy borykają się z utratą płynności finansowej z powodu odmowy odbioru i niezapłacenia za dostarczone warzywa. Nabór wniosków o pomoc publiczną potrwa do 30 października 2023 r.

Jaka kwota czeka na producentów kalafiorów i brokułów?

Wysokość pomocy zależy od stawki pomocy (1250 zł) i powierzchni upraw warzyw. Kwota ta zostanie obliczona, dzieląc ilość nieodebranych warzyw przez średni plon kalafiórów lub brokułów z hektara w 2021 r. Całkowita pula środków na to wsparcie wynosi 5 mln zł, z możliwością zastosowania współczynnika korygującego, jeśli zapotrzebowanie przewyższy dostępne środki.

Dla kogo dopłaty na kalafiory i brokuły?

Wnioski o wsparcie mogą składać rolnicy, którzy spełniają kilka warunków, m.in. posiadają status mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstwa, zawarli umowę na dostawę warzyw w 2023 r., a także dysponują numerem identyfikacyjnym zarejestrowanym zgodnie z przepisami o krajowym systemie ewidencji producentów.

Składanie wniosków. Rolniku, nie zwlekaj!

Rolnicy, którzy chcą skorzystać z tej formy wsparcia, powinni złożyć swoje wnioski do 30 października 2023 r. Wnioski przyjmowane są przez biura powiatowe ARiMR, zarówno osobiście, drogą pocztową, jak i elektroniczną poprzez platformy ePUAP lub usługi mObywatel na stronie gov.pl. To ostatnia szansa na skorzystanie z tej formy pomocy, dlatego producenci warzyw powinni działać szybko.

 

źródło: ARiMR

Tagi: ARiMR