RolnikInfo.pl
policja

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

19-latek kierował ładowarką. Pijanego zatrzymały policjantki

11 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Komenda Powiatowa Policji w Złotoryi poinformowała na swojej oficjalnej stronie internetowej o bardzo niepokojącym zdarzeniu: w miejscowości Wilków doszło do zatrzymania osoby kierującej ładowarką rolniczą w sposób zagrażający innym uczestnikom ruchu.

Po tym, jak policjantki zatrzymały 19-letniego kierowcę, który jechał slalomem po jezdni, okazało się, że mężczyzna ma w wydychanym powietrzu aż 2,5 promila alkoholu.

19-latek pijany jak bela kierował ładowarką rolniczą

Każde zdarzenie dotyczące zatrzymania nietrzeźwego kierowcy pojazdu mechanicznego szokuje nie bez przyczyny - liczba informacji o tragicznych skutkach bezmyślności zdaje się nadal nie przemawiać do wyobraźni znacznej części społeczeństwa, która po zażyciu trunków alkoholowych beztrosko włącza się w uliczny ruch.

Na apele policji i akcje społeczne niezwykle odporny okazał się być 19-letni mężczyzna, który w stanie nietrzeźwości kierował ładowarką rolniczą.

Jak można przeczytać na stronie złotoryjskiej policji, do zatrzymania pijanego kierowcy doszło w miejscowości Wilków w powiecie złotoryjskim na terenie województwa dolnośląskiego.

Materiały Partnera

Duże oszczędności dla rolników – mało kto wie o tej możliwości

CZYTAJ DALEJ


Kierowca miał jechać drogą nie trzymając się prawego pasa, lecz jeżdżąc wężykiem od prawej do lewej strony jezdni. Dziwne zachowanie kierowcy zauważyły policjantki jadące za pojazdem rolniczym, które postanowiły zatrzymać go do kontroli.

Dalszy los nietrzeźwego kierowcy

Po tym, jak mężczyzna został zatrzymany, policjantki poddały go badaniu na obecność alkoholu - była to jednak tylko formalność, gdyż 19-latek był tak pijany, że nie był w stanie samodzielnie wysiąść z pojazdu, ani utrzymać równowagi.

Jak podaje informacja na portalu złotoryjskiej policji, kierowca ładowarki rolniczej został zatrzymany, a pojazd oddano właścicielowi.

Warto dodać, że młody mężczyzna utracił prawo jazdy, a sprawa związana z jazdą w stanie nietrzeźwości będzie teraz procedowana w sądzie. Mężczyźnie grozi kara więzienia do dwóch lat, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i mandat karny.

Pamiętajmy: kierowanie pojazdami - również wolnobieżnymi - po zażyciu alkoholu może stanowić ogromne zagrożenie zdrowia i życia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Warto być świadomym, że decyzja o prowadzeniu pojazdu w stanie nietrzeźwości jest wyrazem skrajnej nieodpowiedzialności i społecznego egoizmu.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: zlotoryja.policja.gov.pl

Podobne artykuły

gienek i andrzej

Wieś

Gienek i Andrzej wrócili. Mają nowe plany, przekazali ważne ogłoszenie

Czytaj więcej >
droga

Wieś

Bez uprzedzenia zaorał drogę do domu sąsiadki. Ucierpią inni rolnicy?

Czytaj więcej >
zboże

Wieś

Recydywista miał okraść rolnika. Skrył się w zbożu

Czytaj więcej >
piwnica

Wieś

Rolnik naprawiał rurę w piwnicy. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
Andrzej

Wieś

Tylko u nas: Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" wyznał ile kobiet oczarował [WIDEO]

Czytaj więcej >
śmigłowiec LPR Gienek i Andrzej

Wieś

Śmigłowiec LPR u Gienka i Andrzeja. Nagłe zasłabnięcie sąsiada

Czytaj więcej >