Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Groźna kraksa auta i kombajnu. Rolnik ukarany mandatem
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Groźna kraksa auta i kombajnu. Rolnik ukarany mandatem

wypadek kombajn
gov.pl / KP PSP Szczytno

Choć żniwa 2021 roku przechodzą do historii, to na drogach nadal nierzadko poruszają się duże kombajny zbożowe. Do groźnego zderzenia maszyny rolniczej i samochodu osobowego doszło w województwie warmińsko-mazurskim.

W wyniku kraksy kombajn zmiażdżył znaczną część auta, a rolnik otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych.

Zderzenie kombajnu i samochodu osobowego

O groźnym zdarzeniu drogowym poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej na swojej stronie internetowej w połowie sierpnia 2021 roku.

Na drodze publicznej między miejscowościami Rumy a Łupowo (pow. szczycieński) zderzył się kombajn zbożowy marki John Deere i samochód osobowy marki Skoda.

Jak relacjonuje portal agropolska.pl do kolizji doszło na wzniesieniu, gdzie 22-letni kierowca Skody nie miał szans dostrzec nadjeżdżającej maszyny rolniczej. Według jego zeznań, kombajn poruszał się całą szerokością drogi.

Gdy na miejsce kraksy przyjechała straż pożarna, policja i ratownicy medyczni, zarówno 22-letni kierowca Skody, jak i 32-letni rolnik byli już poza swoimi pojazdami.

Dalszy rozwój zdarzeń

Pomimo tego, że uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach, widok, który ujrzeli ratownicy, był wyjątkowo niepokojący.

Samochód osobowy był w znacznej części zmiażdżony, a obydwie maszyny zatarasowały całą jezdnię.

Jak przekazała szczycieńska straż pożarna, podróżujący samochodem wskazywał na ból klatki piersiowej i ramienia. Odniósł ponadto obrażenia lewej dłoni. Rolnik kierujący kombajnem nie odniósł żadnego uszczerbku na zdrowiu.

W toku postępowania ustalono, że obydwaj mężczyźni w momencie zderzenia nie mieli w organizmie śladów alkoholu. 32-letni kombajnista został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: gov.pl / KP PSP Szczytno