Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > 62-latek pracował na polu. Został przygnieciony przez ciągnik
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

62-latek pracował na polu. Został przygnieciony przez ciągnik

ursus traktor
podkarpacka.policja.gov.pl

Na polskiej wsi nie brakuje dramatów, które mają miejsce podczas codziennej pracy. Jak poinformowała podkarpacka policja, w ostatnich dniach doszło do przygniecenia 62-letniego mężczyzny przez ciągnik.

Rolnik wykonywał prace polowe ciągnikiem marki Ursus i przyłączonym do niego pługiem. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala.

Dramatyczne zdarzenie na Podkarpaciu

Policja nie po raz pierwszy informuje o dramatycznych skutkach prac w gospodarstwach rolnych, które mają miejsce na terenie całego kraju.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krośnie poinformowali na oficjalnej stronie internetowej podkarpackiej policji o groźnym zdarzeniu, do którego doszło w sobotę 21 sierpnia 2021 roku.

62-letni mężczyzna wykonywał prace polowe w gospodarstwie w miejscowości Piotrówka. Do ciągnika marki Ursus zamontowano pług.

W pewnym momencie pojazd przewrócił się, przygniatając swoim ciężarem kierowcę. Służby nie przekazały szczegółów dotyczących potencjalnego powodu, dla którego pojazd znalazł się do góry kołami.

Skutki wypadku na polu

Jak przekazuje Komenda Miejska Policji w Krośnie, poszkodowany 62-letni rolnik został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego z udziałem śmigłowca LPR.

Niestety nie podano dodatkowych informacji na temat aktualnego stanu zdrowia rolnika.

Funkcjonariusze policji apelują na swojej stronie internetowej o szczególną ostrożność podczas prac polowych, w gospodarstwie, a także na terenach leśnych. Chwila nieuwagi lub korzystanie z maszyn w niewłaściwy sposób może kosztować zdrowie, a nawet życie.

Szczegóły opisywanego zdarzenia zostaną wyjaśnione przez postępowanie policji.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

Tagi: Ursus Traktor