RolnikInfo.pl
pożar

gov.pl / KP PSP Mońki

Nocny pożar w gospodarstwie. Płomienie strawiły dobytek rolników

27 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach poinformowała o groźnym pożarze, który wybuchł po godzinie 1:00 w nocy w jednym z gospodarstw rolnych na terenie województwa podlaskiego. Ogniem zajęła się stodoła, w której składowano maszyny rolnicze i słomę. 

Pożarem zagrożony był cały kompleks budynków magazynowych przyległych do płonącego budynku. Żywioł udało się opanować, jednakże dach stodoły uległ zawaleniu. 

Nocny pożar w gospodarstwie rolnym

Choć w ostatnim czasie częste deszcze i niższa temperatura nie wzmagają ryzyka pojawienia się pożarów, to nieszczęśliwe wypadki niestety nie omijają gospodarstw rolnych. 

Na oficjalnej stronie internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach pojawiła się informacja o pożarze kompleksu budynków gospodarczych w gospodarstwie położonym w Potoczyźnie (gm. Mońki, woj. podlaskie). 

Zgłoszenie o pożarze dotarło do dyżurnego straży pożarnej we wtorek 24 sierpnia 2021 roku o godzinie 1:17 w nocy. Jak się okazało, ogień zajął stodołę, do której bezpośrednio przylegały dwa garaże i jeden budynek inwentarski. 

wykopki

Tragedia podczas zbioru ziemniaków. Rolnik wciągnięty przez maszynę

CZYTAJ DALEJ

Walka o dobytek rolników 

Gaszeniem murowanej stodoły, całkowicie spowitej w płomieniach, zajęły się jednostki JRG Mońki, OSP Mońki, OSP Trzcianne, OSP Jaświły i JRG Białystok. 

Jak poinformowano w komunikacie na stronie internetowej straży pożarnej, w płonącym budynku znajdowało się wiele bel słomy, sprzęt rolniczy i maszyny. Podczas gdy druhowie podawali kolejne prądy wody na stodołę, za pomocą ciągnika wywożono z niej dobytek rolników. 

Straż pożarna stanęła przed niemałym wyzwaniem - ze względu na palące się bele słomy, cały obiekt uległ potężnemu zadymieniu. Na cały kompleks budynków gospodarczych podano łącznie siedem prądów wody.

W komunikacie przekazano, iż do działań ratowniczych przyłączył się również rolnik, dzięki któremu wywieziono na zewnątrz dużą ilość słomy, która mogła być skutecznie dogaszona. Dach stodoły uległ zawaleniu, a strażacy pracowali później nad rozbiórką części budynku. 

Podczas dwunastogodzinnej akcji gaśniczej z żywiołem walczyło 50 strażaków z 15 jednostek. Na miejscu obecni byli również funkcjonariusze policji i pracownicy pogotowia energetycznego. 

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Agrounia zakończyła strajk. Kołodziejczak: "Pogrzeb polskiego rolnictwa"

  • 62-latek pracował na polu. Został przygnieciony przez ciągnik

  • Rolnicy kupili wadliwy ciągnik za 300 tys. złotych. Firma uchyla się od odpowiedzialności

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: gov.pl / KP PSP Mońki

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

pożar stodoła

Wieś

Potężny pożar stodoły. Rolnicy wspomogli strażaków

Czytaj więcej >
obornik odpady

Wieś

Wlewał toksyczne odpady do obornika. Mężczyzna został zatrzymany przez policję

Czytaj więcej >
myśliwy

Wieś

Myśliwy spadł z ambony w lesie. Rozpaczliwie wołał o pomoc

Czytaj więcej >
wypadek grzybobranie

Wieś

Tragedia na grzybobraniu. 70-latek nie wrócił już do domu

Czytaj więcej >
straż leśna

Wieś

Dolnośląskie: Straż Leśna złapała kłusownika na gorącym uczynku

Czytaj więcej >
pożar pustków żuławski

Wieś

Potężny pożar stodoły. Śmierć poniosły trzy osoby

Czytaj więcej >