RolnikInfo.pl
pożar

gov.pl / KP PSP Mońki

Nocny pożar w gospodarstwie. Płomienie strawiły dobytek rolników

27 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach poinformowała o groźnym pożarze, który wybuchł po godzinie 1:00 w nocy w jednym z gospodarstw rolnych na terenie województwa podlaskiego. Ogniem zajęła się stodoła, w której składowano maszyny rolnicze i słomę. 

Pożarem zagrożony był cały kompleks budynków magazynowych przyległych do płonącego budynku. Żywioł udało się opanować, jednakże dach stodoły uległ zawaleniu. 

Nocny pożar w gospodarstwie rolnym

Choć w ostatnim czasie częste deszcze i niższa temperatura nie wzmagają ryzyka pojawienia się pożarów, to nieszczęśliwe wypadki niestety nie omijają gospodarstw rolnych. 

Na oficjalnej stronie internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach pojawiła się informacja o pożarze kompleksu budynków gospodarczych w gospodarstwie położonym w Potoczyźnie (gm. Mońki, woj. podlaskie). 

Zgłoszenie o pożarze dotarło do dyżurnego straży pożarnej we wtorek 24 sierpnia 2021 roku o godzinie 1:17 w nocy. Jak się okazało, ogień zajął stodołę, do której bezpośrednio przylegały dwa garaże i jeden budynek inwentarski. 

wykopki

Tragedia podczas zbioru ziemniaków. Rolnik wciągnięty przez maszynę

CZYTAJ DALEJ

Walka o dobytek rolników 

Gaszeniem murowanej stodoły, całkowicie spowitej w płomieniach, zajęły się jednostki JRG Mońki, OSP Mońki, OSP Trzcianne, OSP Jaświły i JRG Białystok. 

Jak poinformowano w komunikacie na stronie internetowej straży pożarnej, w płonącym budynku znajdowało się wiele bel słomy, sprzęt rolniczy i maszyny. Podczas gdy druhowie podawali kolejne prądy wody na stodołę, za pomocą ciągnika wywożono z niej dobytek rolników. 

Straż pożarna stanęła przed niemałym wyzwaniem - ze względu na palące się bele słomy, cały obiekt uległ potężnemu zadymieniu. Na cały kompleks budynków gospodarczych podano łącznie siedem prądów wody.

W komunikacie przekazano, iż do działań ratowniczych przyłączył się również rolnik, dzięki któremu wywieziono na zewnątrz dużą ilość słomy, która mogła być skutecznie dogaszona. Dach stodoły uległ zawaleniu, a strażacy pracowali później nad rozbiórką części budynku. 

Podczas dwunastogodzinnej akcji gaśniczej z żywiołem walczyło 50 strażaków z 15 jednostek. Na miejscu obecni byli również funkcjonariusze policji i pracownicy pogotowia energetycznego. 

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Agrounia zakończyła strajk. Kołodziejczak: "Pogrzeb polskiego rolnictwa"

  • 62-latek pracował na polu. Został przygnieciony przez ciągnik

  • Rolnicy kupili wadliwy ciągnik za 300 tys. złotych. Firma uchyla się od odpowiedzialności

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: gov.pl / KP PSP Mońki

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wiejski cmentarz

Wieś

Na wiejskim cmentarzu zniszczono nie tylko drzewa. Parafia otrzymała karę finansową

Czytaj więcej >
grzyby

Wieś

Policjant wybrał się z dzieckiem na grzyby. Doszło do nietypowego spotkania

Czytaj więcej >
pożar stodoła

Wieś

Pożar stodoły. Policja aresztowała właścicielkę posesji

Czytaj więcej >
polsat rolnictwo

Wieś

Polsat zapowiedział nowy program o rolnictwie. Na wieś pojadą mieszkańcy miast

Czytaj więcej >
gospodarstwo agroturystyczne

Wieś

Tragedia w gospodarstwie agroturystycznym. Tajemnicza śmierć seniorów

Czytaj więcej >
petycja rolnik info

Wieś

Rolnicy "niezaradni i zacofani"? Petycja przeciwko kłamliwemu wizerunkowi w telewizji

Czytaj więcej >