Kampania buraczana wystartowała. Pfeifer and Langen Polska stawia rolnikom konkretne wymagania
Już od dziś ruszyła długo wyczekiwana kampania buraczana. Cukrownia Pfeifer & Langen rozpali piece wapienne w 4 miejscowościach. Czas rozpoczęcia kampanii jest wyjątkowo wczesny, a rokowania wskazują na wyższe zbiory buraków cukrowych. To może być najdłuższa kampania w historii.
Tam już rozpalono piece wapienne
Pfeifer & Langen Polska poinformowała o wystartowaniu kampanii cukrowej. Juz od piątku 23 sierpnia, rozpocznie się sezon na wytwarzanie z polskich buraków cukrowych najsłoszego produktu - cukru. Piece wapienne palą się od dzisiaj w Gostyniu, Miejskiej Górce, Glinojecku oraz w Środzie Wielkopolskiej.
Właściciele cukrowni wyjątkowo wcześnie rozpoczęli kampanię, a wszystko dzięki sprzyjającej pogodzie, która wpłynęła na plonowanie na plantacjach buraków cukrowych w kraju. Ta grupa rolników nastawiona na ich produkcję, jako jedna z niewielu może cieszyć się z tegorocznej pogodowej huśtawki nastrojów.
Gdzie najlepiej obrodziły buraki cukrowe?
Cukrownie już od dziś rozpoczęły krojenie buraków cukrowych i przetwarzanie ich na cukier i inne produkty słodzące. Największe plony buraków stwierdzono w rejonach Wielkopolski, co cieszy tamtejszych plantatorów.
Dzięki dobrym pogodom, buraków będzie znacznie więcej. Już teraz wiadomo, że czas trwania kampanii będzie dłuższy niż dotychczas. Jednak cukrownie stają się teraz ostrożniejsze i pozwoliły sobie wprowadzić pewne wymogi, do których rolnicy chcąc nie chcąc, muszą się dostosować.
Aby nie powtórzyć błędów z ubiegłego roku w trakcie tej kampanii bardzo istotne będą szczególna dbałość o jakość zbioru surowca, terminowe wykopanie buraków oraz zabezpieczenie pryzm – mówi Mirosław Paluch, dyrektor ds. surowcowych Pfeifer & Langen Polska.
Pfeifer & Langen Polska rozwija firmę
Spółka Pfeifer & Langen już od dłuższego czasu przygotowywała się do rozpoczęcia kampanii cukrowej. W związku z tym firma przeprowadziła prace konserwacyjne oraz remonty, a także zainwestowała w cukrownie na terenie Wielkopolski. Tam niebawem zostanie uruchomiona elektrociepłownia.
W cukrowniach wielkopolskich tegoroczna kampania przejdzie do historii jako ta, podczas której uruchomimy elektrociepłownie gazowe. Ta ogromna, wielomilionowa inwestycja to nasz wielki krok w stronę transformacji środowiskowej i redukcji emisji dwutlenku węgla – mówi Tamara Nosarzewska, członek zarządu Pfeifer & Langen Polska.
Jednak to nie koniec inwestycji cukrowni na terenie Polski. Okazuje się, że na Mazowszu , a dokładniej w Glinojecku została zmodernizowana elektrociepłownia, a wkrótce nastąpi uruchomienie farmy fotowoltaicznej o mocy 3MW.