RolnikInfo.pl > Wiadomości > Kiedy nadejdą pierwsze przymrozki? IMGW podało najświeższe informacje
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Kiedy nadejdą pierwsze przymrozki? IMGW podało najświeższe informacje

imgw przymrozki
unsplash.com / fot. Ankhesenamun

Nie da się ukryć, że w na terenie Polski pierwsze oznaki jesieni stają się coraz lepiej dostrzegalne. Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej najbliższy tydzień zdecydowanie nie będzie przypominał minionych dni lata - w nocy w poniedziałek (20.09) na południu kraju i w centrum mogą pojawić się gruntowe przymrozki.

Wedle aktualnych prognoz pogody, nieznaczny wzrost temperatury ma nastąpić w środę (22.09), kiedy to do Polski napłynie ciepłe powietrze polarne morskie.

IMGW: pierwsze przymrozki

Nadchodzący tydzień minie zdecydowanie pod znakiem jesiennej aury - coraz krótszym dniom towarzyszyć będzie odczuwalny spadek temperatury, zachmurzenie i opady atmosferyczne.

W pierwszej części tygodnia - w poniedziałek i wtorek (20-21.09) - niebo w całej Polsce zasnute będzie grubą warstwą chmur. Niewykluczone są też przelotne opady deszczu.

W nocy z poniedziałku na wtorek można spodziewać się pierwszych przymrozków przygruntowych, których wystąpienie będzie najbardziej prawdopodobne w południowych krańcach Polski, a także w centrum.

Do wtorku (21.09) temperatura w ciągu dnia oscylować będzie od 6-8°C na Suwalszczyźnie, 10°C w rejonach podgórskich, 12-13°C w centrum i 16°C w zachodniej części Polski.

Prognoza pogody na drugą część tygodnia

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają, że od środy (29.09) mieszkańcy Polski odczują lekkie ocieplenie - temperatura wahać się będzie od 14°C we wschodnich regionach do 17°C w pozostałej części kraju.

Choć w środę nie zabraknie ciężkich chmur i opadów, to od czwartku (23.09) do soboty (25.09) można liczyć na lekkie przejaśnienia. Warto przy tym odnotować, że opady atmosferyczne nie są wykluczone, a temperatura nie będzie ulegać większym zmianom.

W niedzielę (24.09) odczuwalne będzie postępujące ocieplenie - we wschodniej części Polski termometry wskażą 16°C, natomiast na zachodzie - nawet 20°C.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: sadyogrody.pl, imgw.pl

Tagi: IMiGW Wieś