Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Kolejna wizyta Pudy. Minister rolnictwa przekazał, nad czym pracuje rząd
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Kolejna wizyta Pudy. Minister rolnictwa przekazał, nad czym pracuje rząd

Grzegorz Puda/Twitter
Grzegorz Puda/Twitter

Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi po niedawnej wizycie w Marianowie Brodowskim odwiedził gospodarstwo należące do Mariusza Jabłońskiego we wsi Grajewo koło Giżycka. Podczas wizyty Puda zapewniał, jakie działania zaproponowane przez rząd zapobiegną wyludnianiu się obszarów wiejskich.

Jak przekazał w gospodarstwie Grzegorz Puda, dzięki rozwiązaniom zaproponowanym w Polskim Ładzie, a także dzięki przygotowywanej ustawie o rodzinnych gospodarstwach rolnych obszary wiejskie nie będą się już bardziej wyludniać.

Nad czym pracuje rząd?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podczas wizyty Puda zapewniał, że rząd obecnie pracuje nad projektem ustawy o rodzinnych gospodarstwach rolnych, w którym znajdą się regulacje, jakie zapewnią korzyści zarówno w obszarze podatkowym, jak i gospodarstwem. Jak podkreślił szef resortu, w projekcie znają się także "korzystne" dla rolników zmiany, które związane będą z dziedziczeniem.

Za pośrednictwem Twittera minister rolnictwa podziękował gospodarzom za miłą wizytę.

- Ustawa o Rodzinnych Gospodarstwach Rolnych będzie doskonałym wsparciem dla takich gospodarstw jak to należące do Pana Mariusza Jabłońskiego we wsi Gajewo. Gospodarzowi w pracy pomagają żona i troje dzieci. Dziękuje za miłą gościnę - napisał Puda.

Gospodarstwo rybackie

Jak powiadomiło MRiRW, gospodarstwo Mariusza Jabłońskiego ma 21 ha użytków rolnych. W gospodarstwie znajdują się stawy rybne z amurami, karpiami, linami, karasiami i leszczami. Gospodarz posiada także tawernę, która została wybudowana dzięki dofinansowaniu dla Lokalnych Grup Rybackich.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: Grzegorz Puda/Twitter, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi