Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Rolnik zatrzymany na drodze. Jechał traktorem na 3 kołach
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Rolnik zatrzymany na drodze. Jechał traktorem na 3 kołach

Policja Namysłów/ Facebook
Policja Namysłów/ Facebook

Dzisiaj namysłowscy policjanci zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy. Jak się okazało, brak jednego z kół nie było jedyną nieprawidłowością, które nie przeszkodziły rolnikowi wyjechać na drogę.

O wyjątkowym "kwiatku", który przytrafił się dziś policjantom z namysłowskiej drogówki, powiadomiono w mediach społecznościowych.

Szereg nieprawidłowości

Jak powiadomili policjanci, ciągnik nie miał przeglądu technicznego już od 6 lat. Oprócz tego, że nie miał jednego z kół, niesprawne było oświetlenie. W ciągniku stwierdzony został także wyciek płynów eksploatacyjnych.

Natomiast jeżeli chodzi o przyczepę - brakowało jej tablicy rejestracyjnej, przeglądu technicznego, sprawnego oświetlenia oraz OC.

Koniec jazdy "trójkołowcem"

- Przypominamy, że takim "trójkołowcem" jazda po polskich drogach jest ZABRONIONA! - przypominają policjanci.

Jak powiadomiło TVP3 Opole, policjanci podczas interwencji odebrali dowody rejestracyjne zarówno ciągnika, jak i naczepy. Co więcej, rolnik otrzymał zakaz dalszej jazdy "trójkołowcem". Na koniec mężczyzna został ukarany mandatem.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Policja Namysłów/ Facebook, TVP3 Opole