Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Pożar budynku gospodarczego. Na miejscu siedem zastępów straży pożarnej
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Pożar budynku gospodarczego. Na miejscu siedem zastępów straży pożarnej

KSRG OSP Ząbrowo/Facebook
KSRG OSP Ząbrowo/Facebook

W miejscowości Mózgowo (woj. warmińsko-mazurskie) w nocy doszło do pożaru budynku gospodarczego, w którym znajdowały się zwierzęta. Na miejscu w akcji gaśniczej wzięło udział siedem zastępów straży pożarnej. Ogień spowodował ogromne straty.

Dziś w nocy o godzinie 1:00 do pożaru w miejscowości Mózgowo zadysponowani zostali strażacy. Jak powiadomili strażacy z OSP Ząbrowo, doszło do pożaru budynku gospodarczego. - Po przyjeździe okazało się, że w środku są zwierzęta (cielaki, byki), które zostały wypuszczone z palącego się budynku - powiadomili strażacy w mediach społecznościowych.

Pożar budynku gospodarczego

Ogniem zajęte zostały dach, poddasze, a także część garażowa. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez strażaków, na płonący budynek podano trzy prądy wodne. Podczas akcji gaśniczej strażacy używali aparatów do ochrony dróg oddechowych.

- Żadna z osób nie doznała uszczerbku na zdrowiu, zwierzęta ocalały - powiadomili strażacy.

Ogromne straty po pożarze

Podczas pożaru spłonęły obora, ciągnik rolniczy, owijarka, a także drobny sprzęt. Jak przekazał st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie w rozmowie z portalem gazetaolsztynska.pl, straty po pożarze oszacowano na ponad 100 tysięcy zł.

Na miejscu w akcji gaśniczej wzięły udział jednostki z OSP Laseczno, OSP Wikielec, OSP Stradomno, OSP Kisielice, OSP Jedrychowo, JRG PSP Iława, OSP Ząbrowo. Na terenie gospodarstwa, gdzie doszło do pożaru, pojawili się także funkcjonariusze policji.

>
>

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródła: KSRG OSP Ząbrowo/Facebook, gazetaolsztynska.pl