pożar
osp.kornik.pl
Autor Magdalena Więckowska - 23 Marca 2021

Kórnik: pożar ciągnika wartego kilkaset tysięcy złotych. Maszyna nadaje się już tylko na złom

Do niebezpiecznego pożaru ciągnika rolniczego doszło 20 marca na wsi w okolicach Kórnika pod Poznaniem. Maszyna była wyprodukowana trzy lata temu, a jej wartość sięgała kilkuset tysięcy złotych.

Choć do gaszenia pożaru ciągnika zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, to maszyny nie udało się uratować.

Pożar ciągnika rolniczego we wsi pod Kórnikiem

Informację o niebezpiecznym zdarzeniu, jakie miało miejsce w Runowie pod Kórnikiem na terenie województwa wielkopolskiego, podała kórnicka OSP na swojej stronie internetowej.

Do pożaru ciągnika rolniczego na polu doszło podczas prac 20 marca 2021 roku. Na samym początku właściciel próbował stłumić płomienie samodzielnie z użyciem gaśnicy, jednakże po chwil okazało się, że jego starania pozostają bez większego efektu.

Wkrótce straż pożarna została powiadomiona o płonącej maszynie, lecz z chwilą przybycia strażaków cały traktor był już spowity płomieniami.

Wysokie Mazowieckie: Od pięciu miesięcy okradali rolników. Straty oszacowano na 240 tys. złWysokie Mazowieckie: Od pięciu miesięcy okradali rolników. Straty oszacowano na 240 tys. złCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Do gaszenia maszyny zadysponowano dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kórniku oraz JRG 6 Poznań-Krzesiny. Na miejscu obecni byli również funkcjonariusze policji.

Smutny finał pożaru

Jak podają kórniccy strażacy, na maszynę podano prądy wody oraz środek pianotwórczy w natarciu. Niestety, mimo to ciągnik marki John Deere poddał się płomieniom i uległ całkowitemu zniszczeniu.

Wedle relacji właściciela, maszyna miała tylko trzy lata i warta była kilkaset tysięcy złotych.

Co mogło być przyczyną zapłonu pojazdu? Tego na razie jednoznacznie nie ustalono, choć niewykluczone, że powodem pojawienia się ognia było zwarcie instalacji elektrycznej.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: osp.kornik.pl, tygodnik-rolniczy.pl

Następny artykuł