RolnikInfo.pl
minister

Piotr Molecki/East News

Minister zdrowia podał, do kiedy trwać będą obostrzenia. Złe wiadomości dla rolników

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Na informacje w sprawie obostrzeń związanych z trzecią falą koronawirusa w naszym kraju czekają nie tylko właściciele biznesów, sprzedawcy w galeriach handlowych czy uczniowie. Grupą, która w dużym stopniu ucierpiała na zamknięciu branży HoReCa, jest rolnictwo. Niestety, nie mamy dla naszych czytelników najlepszych informacji.

Jak przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej 14 kwietnia 2021 roku, dotychczasowe obostrzenia zostaną w większości przypadków utrzymane do 25 kwietnia. Hotele będą natomiast zamknięte do 3 maja 2021 roku.

Restrykcje utrzymane

Wedle decyzji rządu, obowiązujące obostrzenia mające uchronić przed zapaścią polskiej służby zdrowia w walce z koronawirusem mają być przedłużone do 25 kwietnia 2021 roku.

Jest tutaj jeden wyjątek, bowiem od poniedziałku 19 kwietnia dzieci będą mogły wrócić do żłobków i przedszkoli.

W ogromie przytłaczających informacji jest to pozytywna wiadomość - rolnicy będą mogli oddać swoje pociechy na kilka godzin pod opiekę nauczycieli, by móc skupić się na coraz bardziej intensywnych pracach w gospodarstwie.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Kolejna informacja nie jest jednak pocieszająca - jak stwierdził minister Adam Niedzielski podczas konferencji o godzinie 10:30, hotele pozostaną zamknięte do 3 maja 2021 roku.

Brak zapotrzebowania na żywność w tego typu obiektach ma negatywny wpływ na sytuację rolników - zarówno tych, którzy specjalizują się w produkcji zwierzęcej, jak i roślinnej. 

Koronawirus w Polsce

14 kwietnia 2021 roku odnotowano 21 283 przypadki osób chorych na COVID-19. Dotychczas w Polsce chorobę przebyło 2 621 116 osób, z czego zmarło w sumie 59 930 chorych. Niestety, wyniki śmiertelności na koronawirusa w Polsce nie napawają optymizmem. 

Zastój gospodarczy i zamknięcie hoteli, szkół (i stołówek), restauracji, niemożność organizowania imprez masowych i wesel, które wymagałyby cateringu - wszystkie te czynniki wpływają na coraz trudniejszą sytuację rolnictwa w Polsce i na świecie.

Miarodajnym przykładem negatywnych sygnałów w rolnictwie mogą być m.in. obrazki z rynku hurtowego Bronisze - media wielokrotnie informowały o znacznie mniejszej liczbie osób kupujących towary.

Na obecną chwilę brak jakichkolwiek deklaracji ze strony rządu na powrót do normalności. Czy będziemy mogli wrócić do życia, które znamy z czasów przedpandemicznych? Naukowcy są zachowawczy w kwestii wydawania wyroków w tej kwestii. Jedno jest pewne - maseczki będą nam towarzyszyły jeszcze przez długi czas.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wieprzowina

Wiadomości

Czechy: polskie mięso nafaszerowane antybiotykiem. 60-krotne przekroczenie norm

Czytaj więcej >
agrounia kołodziejczak nawozy

Wiadomości

Agrounia będzie blokować zakłady nawozowe. Akcja rusza 11 października

Czytaj więcej >
polski ład kaczyński

Wiadomości

Ogłoszono siedem propozycji dla rolników w ramach Polskiego Ładu

Czytaj więcej >
premier mateusz morawiecki

Wiadomości

Wzrosty cen energii. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos na spotkaniu państw UE

Czytaj więcej >
fermy norek

Wiadomości

Wyniki śledztwa ws. ferm norek. Padły poważne oskarżenia

Czytaj więcej >
owoce warzywa

Wiadomości

Plastikowe opakowania warzyw i owoców odejdą do lamusa? Jest interpelacja poselska

Czytaj więcej >