RolnikInfo.pl

Piotr Molecki/East News

Minister zdrowia podał, do kiedy trwać będą obostrzenia. Złe wiadomości dla rolników

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Jak przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej 14 kwietnia 2021 roku, dotychczasowe obostrzenia zostaną w większości przypadków utrzymane do 25 kwietnia. Hotele będą natomiast zamknięte do 3 maja 2021 roku.

Restrykcje utrzymane

Wedle decyzji rządu, obowiązujące obostrzenia mające uchronić przed zapaścią polskiej służby zdrowia w walce z koronawirusem mają być przedłużone do 25 kwietnia 2021 roku.

Jest tutaj jeden wyjątek, bowiem od poniedziałku 19 kwietnia dzieci będą mogły wrócić do żłobków i przedszkoli.

W ogromie przytłaczających informacji jest to pozytywna wiadomość - rolnicy będą mogli oddać swoje pociechy na kilka godzin pod opiekę nauczycieli, by móc skupić się na coraz bardziej intensywnych pracach w gospodarstwie.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Kolejna informacja nie jest jednak pocieszająca - jak stwierdził minister Adam Niedzielski podczas konferencji o godzinie 10:30, hotele pozostaną zamknięte do 3 maja 2021 roku.

Brak zapotrzebowania na żywność w tego typu obiektach ma negatywny wpływ na sytuację rolników - zarówno tych, którzy specjalizują się w produkcji zwierzęcej, jak i roślinnej. 

Koronawirus w Polsce

14 kwietnia 2021 roku odnotowano 21 283 przypadki osób chorych na COVID-19. Dotychczas w Polsce chorobę przebyło 2 621 116 osób, z czego zmarło w sumie 59 930 chorych. Niestety, wyniki śmiertelności na koronawirusa w Polsce nie napawają optymizmem. 

Zastój gospodarczy i zamknięcie hoteli, szkół (i stołówek), restauracji, niemożność organizowania imprez masowych i wesel, które wymagałyby cateringu - wszystkie te czynniki wpływają na coraz trudniejszą sytuację rolnictwa w Polsce i na świecie.

Miarodajnym przykładem negatywnych sygnałów w rolnictwie mogą być m.in. obrazki z rynku hurtowego Bronisze - media wielokrotnie informowały o znacznie mniejszej liczbie osób kupujących towary.

Na obecną chwilę brak jakichkolwiek deklaracji ze strony rządu na powrót do normalności. Czy będziemy mogli wrócić do życia, które znamy z czasów przedpandemicznych? Naukowcy są zachowawczy w kwestii wydawania wyroków w tej kwestii. Jedno jest pewne - maseczki będą nam towarzyszyły jeszcze przez długi czas.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Podpalacz słomy ujęty przez policjantów. Oniemieli, gdy wydało się, kim jest
Czytaj więcej >

Wiadomości

Minister Grzegorz Puda skomentował strajki rolników. Odniósł się do postulatów Agrounii
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnik nie chciał oddać swojej ziemi pod gazociąg. Zatrzymała go policja
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromne straty rolników z gminy Stupsk. Od jesieni ubiegłego roku zalewane są ich łąki i grunty orne
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnik oskarżony o spowodowanie lokalnej katastrofy ekologicznej. Grozi mu do 8 lat więzienia
Czytaj więcej >

Wiadomości

IMGW wydało ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Alerty obowiązują w 6 województwach
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]