Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Uprawy > Nielegalna plantacja na polu. W akcji policyjny dron
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Nielegalna plantacja na polu. W akcji policyjny dron

dron
unsplash.com / fot. J. Blackeye

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Legionowie poinformowali o wykryciu trzech dużych plantacji konopi innych niż włókniste na terenie województwa mazowieckiego. Nielegalnie uprawiane rośliny zostały wykryte m.in. dzięki kamerze wideo zamontowanej w policyjnym dronie.

Policjanci zatrzymali również dwóch mężczyzn w wieku 31 i 34 lat, którzy najprawdopodobniej zajmowali się produkcją marihuany.

Plantacja konopi wykryta okiem policyjnego drona

We współczesnym świecie demaskowanie nielegalnych postępków możliwe jest przy użyciu zaawansowanej technologii. Jak poinformowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Legionowa, w drugiej połowie września br. na Mazowszu doszło do wykrycia plantacji konopi innych niż włókniste.

W komunikacie na oficjalnej stronie internetowej policji z Legionowa można przeczytać, że nielegalny proceder był tropiony od dłuższego czasu.

Z wykorzystaniem policyjnego drona w powiecie legionowskim udało się namierzyć dwie duże plantacje konopi, dzięki którym wytwarzana była marihuana.

Choć policja z Legionowa nie zdradza szczegółów sprawy, to wiadomo, że wskutek śledztwa zatrzymano również właścicieli wspomnianego pola - mężczyzn w wieku 31 i 34 lat.

Dalsze odkrycia legionowskiej policji

Dwie duże plantacje konopi namierzone okiem policyjnego drona nie były końcem odkryć, jakich dokonali funkcjonariusze policji.

Trzecia plantacja roślin znajdowała się w piwnicy lokalu, który zamieszkiwał jeden z zatrzymanych mężczyzn. Przejęto m.in. specjalne lampy z odbłyśnikami służące naświetlaniu roślin, instalację nawadniającą i elektryczną, odżywki ogrodnicze, jak i worki z ziemią i doniczki.

Legionowscy policjanci przekazali, że znaleziony sprzęt został zdemontowany i zabezpieczony. W lokalu mieszkalnym znaleziono łącznie 446 krzewów konopi i 31 kilogramów marihuany.

Co więcej, poza wspomnianym towarem w mieszkaniu znaleziono 44 800 złotych.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty dotyczące uprawy krzewów konopi innych niż włókniste, posiadania środków odurzających i kradzieży energii elektrycznej.

31- i 34-latek znajdują się obecnie w areszcie tymczasowym. Sprawa jest rozwojowa.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: kpplegionowo.policja.waw.pl