RolnikInfo.pl
AGROunia - KPO

AGROunia/Facebook

"Plan dyskryminacji polskiej prowincji". AGROunia ws. funduszu odbudowy

29 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

- Nikt poza AGROunią nie upomniał się o tereny wiejskie, o rolników, o małe miasteczka, o szeroko pojętą prowincję. Nikt nie upomniał się o rolnictwo, o pieniądze, które na rolnictwo powinny być przeznaczone - mówił dzisiaj Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

Dzisiaj, 29 kwietnia bieżącego roku, po godzinie 13:30 Michał Kołodziejczak, lider AGROunii pojawił się przed biurem podawczym kancelarii premiera, by złożyć pismo w sprawie funduszu odbudowy po koronawirusie. 

- Pieniądze trafią w dużej mierze do spółek Skarbu Państwa. W tym momencie musimy mówić o bardzo dziwnym kompromisie Lewicy z rządem Prawa i Sprawiedliwości, która podzieliła pieniądze ponad głowami Polaków i te pieniądze zostaną zużyte, niestety na zbudowanie kolejnych podziałów, a one powinny zostać wykorzystane na zakopanie różnic między małymi miasteczkami, wsiami, a dużymi aglomeracjami miejskimi - mówił w Warszawie Michał Kołodziejczak. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

AGROunia chciałaby, żeby pieniądze zostały przeznaczone na polską wieś, a nie na samo rolnictwo. Jak przekazał Michał Kołodziejczak, pieniądze powinny zostać skierowane między innymi na:

  • komunikację publiczną (autobusy)

  • odbudowę drobnego handlu,  

  • przemysł rolno-spożywczy. 

Kryzys żywnościowy 

Podczas konferencji, Michał Kołodziejczak zwrócił uwagę także na kwestię cen żywności. 

- Kończymy kryzys covidowy, wchodzimy bardzo mocno w kryzys żywnościowy. Przed nami drastyczne podwyżki cen żywności - zapowiedział Kołodziejczak. 

Zdaniem Kołodziejczaka, nikt nie zrobił nic, by temu zapobiec. Jak zauważył, lider AGROunii niebawem w kraju na żywność będzie stać tylko najbogatsze osoby.

Podczas konferencji lider AGROunii upomniał się o spotkanie z Mateuszem Morawieckim, by porozmawiać na temat funduszu odbudowy.

- Wypracowany przez rząd PiS z udziałem Lewicy plan wydawania pieniędzy z Funduszu Odbudowy nie uwzględnia mieszkańców wsi i małych miasteczek. Stworzyliście wspólnie plan dyskryminacji polskiej prowincji. Od początku 2021 roku AGROunia pyta ile pieniędzy z KPO będzie przeznaczonych na polską prowincję? Nie dostaliśmy odpowiedzi na żadne z zadawanych przez nas pytań. Chcemy wiedzieć ile pieniędzy według waszego podziału trafi na polską wieś - brzmi fragment pisma skierowany do Mateusza Morawieckiego. 

AGROunia ws. Funduszu Odbudowy 

Przypomnijmy, to właśnie AGROunia na czele z Michałem Kołodziejczakiem, jako pierwsza organizacja społeczna oraz związek zawodowy zaczęła publicznie mówić na temat pieniędzy z funduszu odbudowy. Jeszcze w styczniu w tej sprawie skierowane zostało pierwsze pismo z pytaniami do premiera Mateusza Morawieckiego, jednak, jak wynika z informacji przekazanych przez AGROunię, premier do tej pory nie odpowiedział.

Zdaniem AGROunii podział środków z funduszu odbudowy powinien być sprawiedliwy. 40 procent powinno trafić właśnie na polską wieś.

Fot. Materiały prasowe/AGROunia

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Facebook/AGROunia

Podobne artykuły

OSP Kanigowo/Facebook

Wiadomości

Pożar w gospodarstwie produkującym truskawki. Z ogniem walczyło 20 jednostek straży pożarnej

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
UM w Józefowie

Wiadomości

Spłonął tartak. Straty szacuje się na prawie pół miliona złotych

Czytaj więcej >
AGROunia/Facebook

Wiadomości

"Tak się niszczy małe gospodarstwa". AGROunia od rana walczy o zdrowe świnie

Czytaj więcej >
podatek

Wiadomości

Rolnicy zapłacą wkrótce nowy podatek. 30 mln złotych trafi do kieszeni państwa

Czytaj więcej >
STEPHANIE LECOCQ/AFP/East News

Wiadomości

"Więcej szans dla rolników". Jest porozumienie ws. nowej WPR

Czytaj więcej >