RolnikInfo.pl
Ciągnik - policja

Policja Lubelska 

Kierowca ciągnika zatrzymany. Dopuścił się więcej niż jednego wykroczenia

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Do zatrzymania kierowcy doszło we Frampolu (woj. lubelskie), który prowadził ciągnik bez wymaganych przepisami świateł. Podczas kontroli okazało się, że nie jest to jedyne przewinienie, jakiego dopuścił się 38-letni kierowca.

Zatrzymanie kierowcy nastąpiło 26 kwietnia w miniony poniedziałek około godziny 23:00 we Frampolu (miasto w południowej części województwa lubelskiego, w powiecie biłgorajskim) na ulicy Zakościele. Na drodze funkcjonariusze policji dostrzegli kierowcę ciągnika rolniczego typu SAM. Mężczyzna jechał bez świateł, które wymagane są od zmierzchu do świtu.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-7]

Więcej niż jedno wykroczenie 

Jak się okazało, za kierownicą ciągnika siedział 38-letni mieszkaniec gminy Dzwola, który na sumieniu miał więcej niż jazdę bez świateł. Jak przekazała młodszy aspirant Joanna Klimek z Lubelskiej Policji, mężczyzna był nietrzeźwy, po przeprowadzeniu badania alkomatem, wyszło na jaw, że w organizmie ma prawie 3,5 promila alkoholu, ale to nie wszystko. 

38-latek miał także wydany przez sąd czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a do tego w ciągniku wiózł pasażera - 42-letniego mężczyznę, który również był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. 

Interwencja funkcjonariuszy zakończyła się uniemożliwieniem dalszej jazdy. Teraz sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Młodszy aspirant Joanna Klimek z Lubelskiej Policji powiadomiła, że kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wpłata od 5 do 60 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Piłeś - nie jedź 

Niestety, kierowcy mimo apeli policji i przypominania o haśle "piłeś - nie jedź" kierowcy wciąż wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

- Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują - przekazała młodszy aspirant Joanna Klimek z Lubelskiej Policji. 

W miniony piątek w miejscowości Potok w gminie Szydłów (województwo świętokrzyskie) funkcjonariusze interweniowali w sprawie 44-letniego mężczyzny, który mając blisko 3,8 promila alkoholu w organizmie, wjechał ciągnikiem rolniczym w ogrodzenie jednej z posesji, a następnie uderzył w zaparkowany pojazd, o czym więcej można przeczytać >tutaj<. 

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja

Podobne artykuły

AndrzejRembowski/Pixabay ( zdjęcie ilustracyjne)

Maszyny

Od lewego do prawego pobocza. Jazda kierującego ciągnikiem wzbudziła podejrzenia

Czytaj więcej >
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Lublinie

Maszyny

Pechowe koszenie trawy. Na miejscu interweniowali strażacy i policjanci

Czytaj więcej >
OSP Kobiór/Facebook

Maszyny

Groźny wypadek. Zderzenie ciągnika rolniczego z samochodem ciężarowym

Czytaj więcej >
Wypadek - nie żyje motocyklista

Maszyny

Mazowieckie: Tragiczne w skutkach zderzenie ciągnika rolniczego z motocyklem

Czytaj więcej >
Pożar - ciągnik

Maszyny

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej

Czytaj więcej >
wypadek

Maszyny

Potężne zderzenie ciężarówki i ciągnika. 82-letni traktorzysta stracił życie

Czytaj więcej >