RolnikInfo.pl

Policja Lubelska 

Kierowca ciągnika zatrzymany. Dopuścił się więcej niż jednego wykroczenia

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Zatrzymanie kierowcy nastąpiło 26 kwietnia w miniony poniedziałek około godziny 23:00 we Frampolu (miasto w południowej części województwa lubelskiego, w powiecie biłgorajskim) na ulicy Zakościele. Na drodze funkcjonariusze policji dostrzegli kierowcę ciągnika rolniczego typu SAM. Mężczyzna jechał bez świateł, które wymagane są od zmierzchu do świtu.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-7]

Więcej niż jedno wykroczenie 

Jak się okazało, za kierownicą ciągnika siedział 38-letni mieszkaniec gminy Dzwola, który na sumieniu miał więcej niż jazdę bez świateł. Jak przekazała młodszy aspirant Joanna Klimek z Lubelskiej Policji, mężczyzna był nietrzeźwy, po przeprowadzeniu badania alkomatem, wyszło na jaw, że w organizmie ma prawie 3,5 promila alkoholu, ale to nie wszystko. 

38-latek miał także wydany przez sąd czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a do tego w ciągniku wiózł pasażera - 42-letniego mężczyznę, który również był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. 

Interwencja funkcjonariuszy zakończyła się uniemożliwieniem dalszej jazdy. Teraz sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Młodszy aspirant Joanna Klimek z Lubelskiej Policji powiadomiła, że kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wpłata od 5 do 60 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Piłeś - nie jedź 

Niestety, kierowcy mimo apeli policji i przypominania o haśle "piłeś - nie jedź" kierowcy wciąż wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

- Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują - przekazała młodszy aspirant Joanna Klimek z Lubelskiej Policji. 

W miniony piątek w miejscowości Potok w gminie Szydłów (województwo świętokrzyskie) funkcjonariusze interweniowali w sprawie 44-letniego mężczyzny, który mając blisko 3,8 promila alkoholu w organizmie, wjechał ciągnikiem rolniczym w ogrodzenie jednej z posesji, a następnie uderzył w zaparkowany pojazd, o czym więcej można przeczytać >tutaj <. 

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Policja

Tagi:

Podobne artykuły

Maszyny

16-latek kierował traktorem z przyczepami. Doszło do dramatu, ucierpiał 8-latek
Czytaj więcej >

Maszyny

Rozpędzonym autem wjechał w traktor. Jest jedna ofiara śmiertelna
Czytaj więcej >

Maszyny

Jaki kombajn do ziemniaków wybrać? Anna, Grimme, Bolko, samojezdny
Czytaj więcej >

Maszyny

Zderzenie ciągnika z samochodem osobowym. Traktor rozpadł się na kawałki
Czytaj więcej >

Maszyny

Zderzenie ciągnika z motocyklem. Nie żyje młody kierowca
Czytaj więcej >

Maszyny

Kombajn Bizon: ile waży, ile spala, jak działa, dlaczego nie jest już produkowany?
Czytaj więcej >
Aneta Wasilewska

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]