RolnikInfo.pl
Policja - odpady

Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Pod wybiegiem dla koni składował niebezpieczne odpady. 63-latek usłyszał zarzuty

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Jeszcze w maju 2020 roku do Komendy Powiatowej Policji wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu składowania niebezpiecznych odpadów na terenie Rogów oraz Wodzisławia Śląskiego. Jak się okazało, odpowiedzialny za nielegalne składowanie śmierci był 63-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty, grozi mu do 5 lat wiedzenia.

Podczas prac wykonywanych przez funkcjonariuszy z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim okazało się, że pod wybiegiem dla koni, który znajdował się na terenie "Parku leśnego" w Rogowie, odnaleziono podkłady, beczki z odpadami i podrozjazdnice kolejowe. Jak powiadomili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, w beczkach znajdowały się niebezpieczne dla życia i zdrowia substancje. Co więcej, na jednej z działek znajdującej się przy ul. Rogowskiej w Wodzisławiu Śląskim odnaleziono odpady pokolejowe.

Jak się wynikało z ustaleń śledczych, za nielegalne składowanie odpadów odpowiedzialny był 63-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Mężczyzna pozbywał się odpadów w okresie od 2019 do 2020 roku.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Sprawą nielegalnego składowania odpadów prowadzili policjanci Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Straż Pożarna oraz Gmina Gorzyce. 

- Jak wynika z opinii biegłego z zakresu ochrony środowiska, znalezione nieczystości a w szczególności ich sposób składowania były niebezpieczne dla życia i zdrowia wielu osób - przekazali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim

Kary za nielegalne składowanie odpadów 

63-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego przyznał się do zarzucanego mu czynu. W sprawie mężczyzny wpłynął już do sądu akt oskarżenia. 63-latkowi grozi pięć lat więzienia.

Jak wynika z art. 183 § 1 kodeksu karnego za nielegalne składowanie odpadów lub substancji otrzymać można karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Zgodnie z art. 183 § 2 kodeksu karnego taka sama kara przewidziana jest dla osoby, która z zagranicy przywozi substancje, które zagrażają środowisku. W przypadku nieumyślnego nielegalnego składowania odpadów, jak wynika z 183 § 6, można otrzymać grzywnę, karę ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do 2 lat. 

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: Policja, Kodeks Karny

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej/Zrzutka.pl

Wiadomości

Wieś stanęła w płomieniach. Pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej

Czytaj więcej >
premier

Wiadomości

Premier o rolnictwie podczas konferencji w Balicach: "Jest oczkiem w głowie"

Czytaj więcej >
sylwia spurek

Wiadomości

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

Czytaj więcej >
bijatyka

Wiadomości

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

Czytaj więcej >
pogoda

Wiadomości

Pogodowy kataklizm na południu kraju. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >