RolnikInfo.pl
pożar

Facebook / OSP Złocieniec

Pożar pochłonął maszyny i wózek inwalidzki. Rodzina rolników pilnie potrzebuje wsparcia

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Pożary na wsi nie są niestety rzadkością - płomienie w mgnieniu oka niszczą dorobek życia całych rodzin, maszyny niezbędne do produkcji rolnej i schronienia dla zwierząt gospodarskich. W ostatnich dniach do dramatycznego zdarzenia doszło w gminie Wierzchowo: w niewielkim gospodarstwie doszczętnie spłonęła wiata, w której znajdowały się maszyny, a także wózek inwalidzki należący do osoby z niepełnosprawnością.

Właściciele gospodarstwa - pani Anna i pan Sławomir wraz ze swoją córką rozpaczliwie potrzebują pomocy, by móc z powrotem pracować w gospodarstwie i powrócić do normalnego życia.

Pożar strawił stodołę

Jak przekazuje nasza czytelniczka, pani Iwona, córka pani Anny i pana Sławomira, do pożaru wiaty gospodarczej doszło 18 czerwca 2021 roku w miejscowości Wierzchowo na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Informacja o niebezpiecznym zdarzeniu pojawiła się również na facebookowym profilu OSP Złocieniec.

Druhowie przekazali, że ogień zajął maszyny znajdujące się w wiacie gospodarczej - doszczętnie zniszczony został m.in. kombajn.

Jak przekazuje nasza czytelniczka, w wyniku pożaru pani Anna i pan Sławomir stracili dodatkowo siewnik i przesiewacz do zboża, kosiarkę rotacyjną, ładowacz czołowy do obornika, wagę, meble, a także jeden z dwóch wózków inwalidzkich należących do siostry pani Iwony.

Rozpaczliwy apel o pomoc

Internauci już nie raz pokazali, że w wielu sytuacjach są w stanie nieść pomoc osobom w kryzysie - tym razem w potrzebie są rolnicy i jedna z ich córek.

Jak przekazała pani Iwona, utrata wózka inwalidzkiego jest dla jej siostry ogromnym problemem - nie może bowiem poruszać się bez niego na długich dystansach.

Pani Anna i pan Sławomir prowadzą małe gospodarstwo rolne, które jest ich jedynym źródłem utrzymania: produkują żywność roślinną, także zajmują się hodowlą drobiu i trzody chlewnej.

Nie trzeba dodawać, że brak podstawowych maszyn rolniczych jest dla nich prawdziwym dramatem, zwłaszcza w czasie intensywnych prac polowych.

Link do zbiórki dla pani Anny i pana Sławomira znajduje się >tutaj<.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Facebook / OSP Złocieniec, pomagam.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

pożar stodoła

Wieś

Potężny pożar stodoły. Rolnicy wspomogli strażaków

Czytaj więcej >
obornik odpady

Wieś

Wlewał toksyczne odpady do obornika. Mężczyzna został zatrzymany przez policję

Czytaj więcej >
myśliwy

Wieś

Myśliwy spadł z ambony w lesie. Rozpaczliwie wołał o pomoc

Czytaj więcej >
wypadek grzybobranie

Wieś

Tragedia na grzybobraniu. 70-latek nie wrócił już do domu

Czytaj więcej >
straż leśna

Wieś

Dolnośląskie: Straż Leśna złapała kłusownika na gorącym uczynku

Czytaj więcej >
pożar pustków żuławski

Wieś

Potężny pożar stodoły. Śmierć poniosły trzy osoby

Czytaj więcej >