Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Biznes > Prezes ubojni oszukał rolników na 7 milionów złotych
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:37

Prezes ubojni oszukał rolników na 7 milionów złotych

bydło
unsplash.com / fot. Allison M.

Hodowcy mieli jednak już nigdy nie otrzymać pieniędzy za oddane do ubojni bydło. Skomplikowane śledztwo w sprawie toczy się od 2019 roku. 

Nabywał bydło z odroczonym terminem płatności

W 2019 roku na policję zaczęły spływać skargi od rolników dotyczące rzekomych oszustw przy sprzedaży bydła do jednej z ubojni na terenie powiatu płońskiego.

Sprawa okazała się być niezwykle złożona - jak przekazują policjanci w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej, na przestrzeni lat funkcjonariusz z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją przeprowadził wiele przesłuchań i analiz sprawy, by ustalić, kto rzeczywiście stał za oszustwami finansowymi.

W wyniku zebranego materiału dowodowego ustalono, że prezes ubojni bydła miał pełną świadomość co do niekorzystnej sytuacji finansowej swojej firmy, a mimo to pozyskiwał zwierzęta od hodowców z okolicy.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-13]

Problem w tym, że nie zamierzał wywiązywać się z obowiązku zapłaty wobec rolników. Wszystkich oszukanych osób jest w sumie piętnaście, a każda z nich nadal oczekuje na zapłatę w wysokości od 230 tysięcy złotych do nawet 1,4 miliona złotych.

Dalsze postępowanie

49-letni prezes ubojni będzie miał teraz niemałe kłopoty - prokuratura postawiła mu zarzuty piętnastu oszustw finansowych na łączną kwotę 7 milionów złotych.

Brak wywiązywania się z obowiązku zapłaty wobec hodowców bydła nie był jednak jedynym przewinieniem, którego dopuścił się prezes ubojni.

Okazuje się, że uchylał się on również od składania sprawozdań finansowych w kwestii prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. 

Tym samym 49-latek przez pewien czas ukrywał swoje dochody. Jak przekazali płońscy policjanci, na poczet przyszłych kar, które będzie musiał ponieść prezes ubojni bydła, zabezpieczono mienie o wartości około 950 tysięcy złotych.

Za opisywane czyny mężczyźnie grozi nawet do dziesięciu lat więzienia.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]**

Źródło: policja.pl

Tagi: Krowy Policja