RolnikInfo.pl
bydło

unsplash.com / fot. Allison M.

Prezes ubojni oszukał rolników na 7 milionów złotych

27 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Prezes ubojni położonej w powiecie płońskim został oskarżony o oszukanie piętnastu dostawców bydła na łączną kwotę 7 milionów złotych. Śledztwo ujawniło, że ubojnia nabywała bydło z odroczonym terminem płatności, pomimo pełnej świadomości złej sytuacji finansowej firmy.

Hodowcy mieli jednak już nigdy nie otrzymać pieniędzy za oddane do ubojni bydło. Skomplikowane śledztwo w sprawie toczy się od 2019 roku. 

Nabywał bydło z odroczonym terminem płatności

W 2019 roku na policję zaczęły spływać skargi od rolników dotyczące rzekomych oszustw przy sprzedaży bydła do jednej z ubojni na terenie powiatu płońskiego.

Sprawa okazała się być niezwykle złożona - jak przekazują policjanci w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej, na przestrzeni lat funkcjonariusz z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją przeprowadził wiele przesłuchań i analiz sprawy, by ustalić, kto rzeczywiście stał za oszustwami finansowymi.

W wyniku zebranego materiału dowodowego ustalono, że prezes ubojni bydła miał pełną świadomość co do niekorzystnej sytuacji finansowej swojej firmy, a mimo to pozyskiwał zwierzęta od hodowców z okolicy.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-13]

Problem w tym, że nie zamierzał wywiązywać się z obowiązku zapłaty wobec rolników. Wszystkich oszukanych osób jest w sumie piętnaście, a każda z nich nadal oczekuje na zapłatę w wysokości od 230 tysięcy złotych do nawet 1,4 miliona złotych.

Dalsze postępowanie

49-letni prezes ubojni będzie miał teraz niemałe kłopoty - prokuratura postawiła mu zarzuty piętnastu oszustw finansowych na łączną kwotę 7 milionów złotych.

Brak wywiązywania się z obowiązku zapłaty wobec hodowców bydła nie był jednak jedynym przewinieniem, którego dopuścił się prezes ubojni.

Okazuje się, że uchylał się on również od składania sprawozdań finansowych w kwestii prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. 

Tym samym 49-latek przez pewien czas ukrywał swoje dochody. Jak przekazali płońscy policjanci, na poczet przyszłych kar, które będzie musiał ponieść prezes ubojni bydła, zabezpieczono mienie o wartości około 950 tysięcy złotych.

Za opisywane czyny mężczyźnie grozi nawet do dziesięciu lat więzienia.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl**

Źródło: policja.pl

Podobne artykuły

UOKiK - Tomasz Chróstny

Biznes

Umowy zawierane z rolnikami wzbudziły zastrzeżenia. Prezes UOKiK wszczął postępowanie

Czytaj więcej >
Jaja - Polska

Biznes

Nie tylko na Wielkanoc. Krajowy rynek jaj

Czytaj więcej >
opłacalność gospodarstw rolnych

Biznes

Smutny rekord pobity. Wypłacalność gospodarstw rolnych pod znakiem zapytania

Czytaj więcej >
mrirw

Biznes

Spółdzielnie energetyczne na wsiach? MRiRW rusza z nowym projektem

Czytaj więcej >
Podatek od mięsa - Sylwia Spurek

Biznes

Propozycja Sylwii Spurek ws. wprowadzenia nowego podatku. "To, co jemy, nie jest prywatną sprawą"

Czytaj więcej >
truskawki

Biznes

Polska to truskawkowy gigant. Mimo to import trwa w najlepsze

Czytaj więcej >