Przymusowa kwarantanna na niemieckiej farmie szparagów. Polacy niezadowoleni
Choć działanie to ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom pracującym przy zbiorze szparagów, to niektóre osoby pochodzące z Polski twierdzą, że zostały do kwarantanny zmuszone i czują się jak niewolnicy.
Zmuszeni do zachowania ostrożności
Koronawirus całkowicie zmienił oblicze życia społecznego i gospodarczego. Skutki pandemii odczuwalne są praktycznie we wszystkich branżach na całym świecie - nie inaczej ma się rzecz z sezonowymi zbiorami owoców i warzyw.
Mimo zwiększonych rygorów bezpieczeństwa, które wiążą się z dodatkowymi kosztami na barkach rolników, producenci owoców i warzyw nadal zatrudniają obcokrajowców na swoich farmach. Popularnym celem turystyki zarobkowej są Niemcy, które od lat słyną z produkcji szparagów.
Heinrich Thierman, właściciel farmy ze szparagami w Dolnej Saksonii stał się bohaterem najgorszego możliwego scenariusza, który mógłby się wydarzyć w gospodarstwie w czasie pandemii. Zlokalizowano tam bowiem ognisko koronawirusa. Choroba została zdiagnozowana u 130 osób.
Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:
[ EMBED-11 ]
Co z osobami, których testy nie wykazały obecności wirusa COVID-19? Zostały one skierowane na tzw. roboczą kwarantannę, podczas której mogą wykonywać pracę na polu, jednakże nie wolno im opuszczać farmy. W tym samym czasie dostarczane jest im jedzenie , a ich kwatery pilnowane są przez ochroniarzy .
Niezadowolenie polskich pracowników
Jak relacjonuje portal sadyogrody.pl, jedna z polskich pracownic bez ogródek wyznała, iż ludzie przebywający na kwarantannie u niemieckiego pracodawcy są jak niewolnicy. Czy jednak dbanie o bezpieczeństwo zatrudnionych jest rzeczywiście przejawem niewolnictwa, czy też może zdrowego rozsądku?
Na niekorzyść niemieckiego rolnika przemawiają zarzuty kierowane od polskich pracowników : twierdzą oni, iż wcześniejsze zasady sanitarne nie zostały utrzymane, a reakcja na pierwsze przypadki chorych na koronawirusa była zbyt późna.
Wedle najnowszych informacji na temat koronawirusa u naszych zachodnich sąsiadów , na dzień 11 maja 2021 roku odnotowano łącznie 3,54 miliony zakażeń - w tym 3,19 miliony osób wyzdrowiało, a 85 118 - zmarło. W porównaniu do dnia poprzedniego przybyło 7321 chorych.
Dla porównania: w Polsce w tym samym czasie statystyki wskazują, że łączna liczba chorych wyniosła 2,84 miliony, w tym 2,58 miliony chorych pokonało chorobę, a nieco ponad 70 tysięcy zmarło. Warto dodać, że 11 maja 2021 roku, zgodnie z oficjalnymi danymi, przybyło 2 031 chorych na COVID-19.
Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo
Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:
-
Rolnik doznał urazu głowy przy maszynie. Dramat w Wielkopolsce
-
Wypadek podczas prac przy pozyskaniu drewna w lesie. Nie żyje 66-latek
Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl
Źródło: sadyogrody.pl