RolnikInfo.pl

OSP Padew Narodowa/Facebook

Zderzenie ciągnika z motocyklem. Nie żyje młody kierowca

16 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Do zdarzenia doszło 5 maja bieżącego roku. Jak powiadomili strażacy z OSP Padew Narodowa około 19:00 w miejscowości Domacyny doszło do zderzenia ciągnika z motocyklem.

Śmiertelny wypadek 

Jak przekazał portal Hej.mielec.pl, podczas jazdy kierowca motocyklu zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i uderzył w ciągnik. Kierowca motocyklu podczas zdarzenia wpadł pod przednią łyżkę ciągnika.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Kierowca motocyklu, 26-latek pochodzący z Mielca z licznymi obrażeniami został zabrany do szpitala w Tarnobrzegu. Niestety, jak podaje portal Hej.mielec.pl, młody kierowca zmarł w szpitalu.

W akacji na miejscu zdarzenia brały udział OSP Padew Narodowa, OSP Kębłów, JRG Mielec, policja oraz pogotowie ratunkowe. Za kierownicą ciągnika siedział 56-letni mężczyzna, który był trzeźwy. Funkcjonariusze z Mielca pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają przyczyny zdarzenia.

Akcja "Jednośladem bezpiecznie do celu"

Jak w minionym tygodniu przypominali funkcjonariusze z Podkarpackiej Policji trwa ogólnopolska akcja "Jednośladem bezpiecznie do celu". Akcja ma na celu zwrócenie uwagi kierowców jednośladów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Policjanci z Podkarpackiej Policji zaapelowali o rozwagę i rozsądek wśród kierowców. Niestety, w ostatnich latach wraz ze wzrostem jednośladów na polskich drogach, wzrosła liczba wypadków z ich udziałem. Jak przypominają policjanci, kierowcy jednośladów podczas wypadków odnoszą najcięższe obrażenia. 

- Młodym kierowcom przypominamy, że każdy z nas ma tylko jedno życie. Bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników drogi jest ważniejsze od kilku chwil emocji za kierownicą - apelują funkcjonariusze. 

Funkcjonariusze z Podkarpackiej Policji przekazali, że w 2020 r. doszło do 175 wypadków z udziałem motocyklistów/motorowerzystów, w tym 158 osób zostało rannych, a 16 osób zmarło. W tym roku do 9 maja funkcjonariusze odnotowali 22 wypadki z motocyklistów/motorowerzystów, w których rannych zostało 17 osób, a 5 zmarło. 

Fot. OSP Padew Narodowa/Facebook

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: OSP Padew Narodowa, Policja, Hej.mielec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Maszyny

16-latek kierował traktorem z przyczepami. Doszło do dramatu, ucierpiał 8-latek
Czytaj więcej >

Maszyny

Rozpędzonym autem wjechał w traktor. Jest jedna ofiara śmiertelna
Czytaj więcej >

Maszyny

Jaki kombajn do ziemniaków wybrać? Anna, Grimme, Bolko, samojezdny
Czytaj więcej >

Maszyny

Zderzenie ciągnika z samochodem osobowym. Traktor rozpadł się na kawałki
Czytaj więcej >

Maszyny

Kombajn Bizon: ile waży, ile spala, jak działa, dlaczego nie jest już produkowany?
Czytaj więcej >

Maszyny

Rejestracja ciągnika przez nowego właściciela. Wydłużony czas na rejestrację pojazdu
Czytaj więcej >
Aneta Wasilewska

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]