Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Świętokrzyskie: Dwa podpalenia jednego dnia. 29-latek podłożył ogień na terenie dawnego PGR
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 28.03.2021 01:00

Świętokrzyskie: Dwa podpalenia jednego dnia. 29-latek podłożył ogień na terenie dawnego PGR

Podpalenie - policja
KP PSP Jędrzejów

Pierwsze podpalenie miało miejsce nad ranem w środę, 17 marca. Jeszcze przed godziną 5:00 do jędrzejowskiej komendy wpłynęło pierwsze tego dnia zgłoszenie o pożarze. Jak się okazało, płonęły baloty słomy w miejscowości Rzeszówek, gmina Oksa na terenie byłego PGR. Na miejscu zdarzenia pojawiły się trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych oraz funkcjonariusze policji, którzy mieli wyjaśnić okoliczności i przyczyny pożaru. 

Już po przybyciu na miejsce zdarzenia, służby stwierdziły, że ogniem zajętych jest sześć balotów słomy, które składowane były na terenie niefunkcjonującego już PGR-u. Prace straży pożarnej na miejscu polegały na zabezpieczeniu terenu i ugaszania ognia. Funkcjonariusze przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego rozrzucili płonące baloty i przelali je wodą. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

[EMBED-3]

Drugi pożar tego samego dnia 

Jednak nie był to koniec działań służby tego dnia. Jeszcze około godziny 17:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie wpłynęło kolejne zgłoszenie. Tak samo, jak w pierwszym przypadku, w miejscowości Rzeszówek zapłonęły bele siana. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej. Tym razem na miejscu zdarzenia funkcjonariusze dostrzegli mężczyznę. 

Jak wskazali funkcjonariusze z Policji Śląskiej, mężczyzna obecny na miejscu zdarzenia, sprawiał wrażenie, jakby mógł mieć związek z pożarem. Funkcjonariusze podczas przeprowadzania czynności znaleźli przy nim zapalniczkę. 

Mężczyzna usłyszał zarzuty 

 - Zatrzymaliśmy 29-latka. Podejrzewamy, że może mieć związek z pożarami, do jakich doszło ostatnio w gminie Oksa. Mężczyzna jest nietrzeźwy, więc rozmawiać będziemy mogli z nim dopiero w czwartek - przekazał sierżant sztabowy Michał Kwieciński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie po zatrzymaniu mężczyzny.

29-letni mieszkaniec powiatu włoszczowskiego spędził noc w policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał dwa zarzuty zniszczenia mienia. Jak przekazali funkcjonariusze ze śląskiej policji, mężczyzna nie chciał wyjaśnić, dlaczego podłożył ogień na terenie dawnych PGR. Straty po pożarze oszacowano na 1200 zł. 29-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

Fot. Policja Świętokrzyska

Fot. KP PSP Jędrzejów

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Policja Świętokrzyska, KP PSP Jędrzejów, Echodnia

Tagi: Policja Pożar