RolnikInfo.pl
konie

unsplash.com / fot. Hunter Folsom

Tajemnicza śmierć 15 koni. Trwa dochodzenie ws. przyczyn zdarzenia

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Wedle informacji przekazanych przez portal przegladkoninski.pl, w gminie Kościelec doszło do potwornego zdarzenia: w jednym czasie padło 15 koni. Sprawą zajęła się policja, prokuratura i lekarze weterynarii.

Na obecną chwilę brakuje informacji, które mogłyby wskazać przyczynę śmierci zwierząt. Istnieją podejrzenia, że konie zatruły się wodą z pobliskiego strumienia.

Tajemnicza śmierć koni w gminie Kościelec

W nocy 9 czerwca 2021 roku policja otrzymała zgłoszenie od jednego z gospodarstw w Turach - okazało się, że w jednym czasie zaczęły padać konie.

Po tym, jak na miejsce przyjechali funkcjonariusze policji, lekarze weterynarii i strażacy, okazało się, że życie straciło już dziewięcioro zwierząt, a sześcioro kolejnych jest w stanie agonalnym.

Stan umierających koni był tak poważny, że pomimo starań lekarzy weterynarii nie udało się im skutecznie pomóc. W sumie w gospodarstwie w Turowie padło 15 spośród 17 koni.

kot

Wiejski kot przyniósł chronionego ptaka w zębach. "Miejsce kota jest w domu"

CZYTAJ DALEJ

Nieznany powód śmierci zwierząt

Wszyscy zadają sobie teraz tylko jedno pytanie: co było powodem śmierci koni? Służby wskazują, że najbardziej prawdopodobną przyczyną dramatu w Turowie było zatrucie.

Ciała padłych zwierząt zostaną poddane sekcji zwłok na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, która ostatecznie wyjaśni powód masowej śmierci koni.

Jak przekazuje portalkoninski.pl, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kole poinformował, że zostały pobrane próbki do badań toksykologicznych.

Wiadomo, że w pobliżu miejsca, w którym wypasano konie, znajduje się strumień. Istnieją podejrzenia, że woda w nim była skażona, co poskutkowało śmiercią piętnastu zwierząt.

Internauci komentujący dramatyczne zdarzenia wskazują, że śmierć koni może być również efektem sąsiedzkich zatargów - jest to jednak niepotwierdzona informacja, która pozostaje w sferze domysłów.

Sprawę bada teraz Prokuratura Rejonowa w Kole.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:


Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: portalkoninski.pl

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

alpakarnia pożar

Zwierzęta

Alpakarnia w płomieniach. Trudna akcja gaśnicza w gospodarstwie

Czytaj więcej >
kurczak

Zwierzęta

Jastrząb zaatakował kurę. Zdecydowana reakcja zwierząt w gospodarstwie

Czytaj więcej >
pzł dziki

Zwierzęta

PZŁ: odstrzelono ponad 50 tys. dzików. Zmniejszyła się liczba szkód łowieckich

Czytaj więcej >
owce

Zwierzęta

Owce uciekły z zagrody. Przejechał je pociąg

Czytaj więcej >
wilk

Zwierzęta

Wilki zaatakowały bydło na pastwisku. Zaginął byk

Czytaj więcej >
alpaka

Zwierzęta

Wielka Brytania: rząd chciał uśpienia chorej alpaki. Właścicielka walczyła do samego końca

Czytaj więcej >