RolnikInfo.pl
bocian

gov.pl / KP PSP Nakło nad Notecią, fot. asp. sztab. Jerzy Bejmowicz

W kominie utknął bocian. Na ratunek ruszyła straż pożarna

6 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Bocian niewątpliwie jest symbolem polskiej wsi, który ma wielu swoich sympatyków zarówno na wsi, jak i w mieście. Mało kto spodziewałby się jednak tak nietypowej wizyty bociana, jaka miała miejsce pod koniec maja w niewielkiej miejscowości Szubin.

Ptak wpadł do komina wentylacyjnego zakładu produkującego m.in. masę bitumiczną. By ratować bociana, na miejsce musieli przyjechać strażacy.

Bocian wpadł do komina

Na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią możemy przeczytać nietypową informację o bocianie, który utknął w kominie zakładu produkcyjnego.

Do zdarzenia doszło 26 maja 2021 roku w Szubinie, na terenie Zakładu Drogowo-Produkcyjnego. Duży ptak wleciał do komina wentylacyjnego - okazało się jednak, że nie jest w stanie samodzielnie z niego wyjść.

Wkrótce stało się jasnym, że zwierzak potrzebuje pilnej pomocy odpowiednich służb. Strażacy z SKKP w Nakle nad Notecią otrzymali w tej sprawie zgłoszenie po godzinie 7:00 rano. Bez chwili zwłoki udali się na miejsce, by oswobodzić przerażonego bociana.

truskawki

Nie zutylizowała niesprzedanych truskawek. Znana sieć wyrzuciła pracownicę na bruk

CZYTAJ DALEJ


Na terenie Zakładu Drogowo-Produkcyjnego w Szubinie pojawiły się trzy zastępy JRG z Szubina. Po wstępnych oględzinach przystąpiono do niełatwej akcji uwolnienia ptaka z potrzasku.

Akcja ratownicza

Jak się okazało, ptak tkwił w dolnej części komina wentylacyjnego, przy wentylatorze maszyny produkującej masę bitumiczną.

W pierwszej kolejności strażacy odłączyli energię elektryczną, by następnie wejść przez otwór rewizyjny do komory wentylacyjnej.

Strażak, który wszedł do wspomnianej komory, pochwycił uwięzionego ptaka i zabezpieczając jego dziób przed atakiem, wydostał go na zewnątrz budynku. Warto dodać, że w działaniach strażacy wykorzystali również specjalny podnośnik.

Po akcji ratunkowej i oględzinach bocian został wypuszczony przez strażaków na wolność. Na stronie internetowej KP PSP w Nakle nad Notecią nie odnotowano, by ptak odniósł jakiekolwiek obrażenia ciała w wyniku nieprzyjemnej przygody.

Więcej fotografii wykonanych podczas nietypowej interwencji strażaków można obejrzeć na stronie internetowej pod >tym< linkiem.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: gov.pl

Podobne artykuły

KRIR - koszenie trawy

Zwierzęta

Krajowa Rada Izb Rolniczych apeluje o niekoszenie trawników. Wszystko dla dobra pszczół

Czytaj więcej >
owce

Zwierzęta

Policja zatrzymała transport owiec z Polski i Rumunii. Porażająca skala nieprawidłowości

Czytaj więcej >
bóbr

Zwierzęta

Bóbr jak wściekły rzucał się na krowy. Nastąpił finał

Czytaj więcej >
łoś

Zwierzęta

Konający łoś nie otrzymał pomocy. Weterynarz: "Gmina mi nie zapłaci"

Czytaj więcej >
konie

Zwierzęta

Tajemnicza śmierć 15 koni. Trwa dochodzenie ws. przyczyn zdarzenia

Czytaj więcej >
ASF - ponad 1000 przypadków

Zwierzęta

ASF nie traci na sile. Od początku roku potwierdzono ponad 1000 przypadków

Czytaj więcej >