RolnikInfo.pl
bocian

gov.pl / KP PSP Nakło nad Notecią, fot. asp. sztab. Jerzy Bejmowicz

W kominie utknął bocian. Na ratunek ruszyła straż pożarna

6 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Bocian niewątpliwie jest symbolem polskiej wsi, który ma wielu swoich sympatyków zarówno na wsi, jak i w mieście. Mało kto spodziewałby się jednak tak nietypowej wizyty bociana, jaka miała miejsce pod koniec maja w niewielkiej miejscowości Szubin.

Ptak wpadł do komina wentylacyjnego zakładu produkującego m.in. masę bitumiczną. By ratować bociana, na miejsce musieli przyjechać strażacy.

Bocian wpadł do komina

Na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią możemy przeczytać nietypową informację o bocianie, który utknął w kominie zakładu produkcyjnego.

Do zdarzenia doszło 26 maja 2021 roku w Szubinie, na terenie Zakładu Drogowo-Produkcyjnego. Duży ptak wleciał do komina wentylacyjnego - okazało się jednak, że nie jest w stanie samodzielnie z niego wyjść.

Wkrótce stało się jasnym, że zwierzak potrzebuje pilnej pomocy odpowiednich służb. Strażacy z SKKP w Nakle nad Notecią otrzymali w tej sprawie zgłoszenie po godzinie 7:00 rano. Bez chwili zwłoki udali się na miejsce, by oswobodzić przerażonego bociana.

truskawki

Nie zutylizowała niesprzedanych truskawek. Znana sieć wyrzuciła pracownicę na bruk

CZYTAJ DALEJ


Na terenie Zakładu Drogowo-Produkcyjnego w Szubinie pojawiły się trzy zastępy JRG z Szubina. Po wstępnych oględzinach przystąpiono do niełatwej akcji uwolnienia ptaka z potrzasku.

Akcja ratownicza

Jak się okazało, ptak tkwił w dolnej części komina wentylacyjnego, przy wentylatorze maszyny produkującej masę bitumiczną.

W pierwszej kolejności strażacy odłączyli energię elektryczną, by następnie wejść przez otwór rewizyjny do komory wentylacyjnej.

Strażak, który wszedł do wspomnianej komory, pochwycił uwięzionego ptaka i zabezpieczając jego dziób przed atakiem, wydostał go na zewnątrz budynku. Warto dodać, że w działaniach strażacy wykorzystali również specjalny podnośnik.

Po akcji ratunkowej i oględzinach bocian został wypuszczony przez strażaków na wolność. Na stronie internetowej KP PSP w Nakle nad Notecią nie odnotowano, by ptak odniósł jakiekolwiek obrażenia ciała w wyniku nieprzyjemnej przygody.

Więcej fotografii wykonanych podczas nietypowej interwencji strażaków można obejrzeć na stronie internetowej pod >tym< linkiem.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: gov.pl

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

alpakarnia pożar

Zwierzęta

Alpakarnia w płomieniach. Trudna akcja gaśnicza w gospodarstwie

Czytaj więcej >
kurczak

Zwierzęta

Jastrząb zaatakował kurę. Zdecydowana reakcja zwierząt w gospodarstwie

Czytaj więcej >
pzł dziki

Zwierzęta

PZŁ: odstrzelono ponad 50 tys. dzików. Zmniejszyła się liczba szkód łowieckich

Czytaj więcej >
owce

Zwierzęta

Owce uciekły z zagrody. Przejechał je pociąg

Czytaj więcej >
wilk

Zwierzęta

Wilki zaatakowały bydło na pastwisku. Zaginął byk

Czytaj więcej >
alpaka

Zwierzęta

Wielka Brytania: rząd chciał uśpienia chorej alpaki. Właścicielka walczyła do samego końca

Czytaj więcej >