Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Wjechał ciągnikiem do rowu. Traktorzysta na widok policjantów zaczął uciekać
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Wjechał ciągnikiem do rowu. Traktorzysta na widok policjantów zaczął uciekać

KPP Kolno
KPP Kolno

32-letni mężczyzna wjechał ciągnikiem rolniczym do rowu, po czym porzucił pojazd i uciekł do lasu. Funkcjonariuszom policji z Kolna udało się jednak odnaleźć mężczyznę, ubranego jedynie w bieliznę. Jak się okazało, 32-latek nie tylko był nietrzeźwy, ale prowadził bez uprawnień. Traktorzysta już usłyszał zarzuty.

Do funkcjonariuszy w Kolnie w niedzielę 11 lipca bieżącego roku przed godziną 17:00 wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca ciągnika rolniczego wjechał do przydrożnego rowu.

Podczas rozmów prowadzonych na miejscu zdarzenia ze świadkami, policjantom udało się ustalić, że mężczyzna porzucił ciągnik i udał się do lasu.

- Po kilkudziesięciu minutach poszukiwań, policjanci zauważyli w lesie mężczyznę ubranego wyłącznie w bieliznę. Na ich widok próbował uciekać, jednak po chwili go zatrzymali - powiadomili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie.

Jak się okazało, od 32-latka czuć było silną woń alkoholu. Mężczyzna nie był jednak w stanie dmuchnąć w alkomat. W związku z tym pobrana została krew do badań.

Kierowca z dożywotnim zakazem jazdy

Zgodnie z informacjami, zawartymi w policyjnych systemach, 32-latek posiadał już dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Traktorzysta został aresztowany, usłyszał już zarzut niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Po otrzymaniu wyników badań krwi, ustalona zostanie odpowiedzialność mężczyzny za kierowanie w stanie nietrzeźwości - powiadomili policjanci.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: Policja