RolnikInfo.pl > Wiadomości > Pożar podczas prac żniwnych. Spłonęło ponad 30 hektarów nieskoszonego jęczmienia i ścierniska
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Pożar podczas prac żniwnych. Spłonęło ponad 30 hektarów nieskoszonego jęczmienia i ścierniska

JRG nr 1 w Słupsku/ Komenda Miejska PSP w Słupsku/Facebook
JRG nr 1 w Słupsku/ Komenda Miejska PSP w Słupsku/Facebook

17 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem na polu w okolicy Bukówki (woj. pomorskie). Podczas pożaru spłonęło prawie 40 hektarów terenu.

Wczoraj, w piątek 18 lipca bieżącego roku przed godziną 14:00 do dyżurnego stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Słupsku wpłynęło zgłoszenie o pożarze na polu jęczmienia w Bukówce (woj. pomorskie).

17 zastępów walczyło z ogniem

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez mł. kpt. Piotra Basaraba z Komendy Miejskiej PSP w Słupsku, gdy strażacy pojawili się na miejscu, pożar trawił dużą część 100 hektarowego pola.

- W działaniach przeszkadzał bardzo silny wiatr powodujący szybkie rozprzestrzenianie się ognia na froncie i skrzydłach pożaru. Zagrożone były zboża na okolicznych polach oraz pobliski las - przekazał Basaraba.

Dzięki działaniom strażaków udało się zabezpieczyć pozostałą część pola przed ogniem. W akcji gaśniczej wzięło udział łącznie 17 zastępów Państwowej, Ochotniczej i Wojskowej Straży Pożarnej.

Spłonęło 35 hektarów

Podczas wczorajszego pożaru spłonęło łącznie 35 hektarów nieskoszonego jęczmienia i ścierniska. Mł. kpt. Piotr Basarab przekazał, że był to największy pod względem powierzchni pożar w bieżącym roku na trenie powiatu słupskiego.

- Apelujemy o ostrożność podczas prac żniwnych i dbanie o sprawność techniczną maszyn rolniczych - dodał Piotr Basarab.

Na szczęście, podczas pożaru nikt nie został ranny.

>

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: KM PSP w Słupsku