RolnikInfo.pl
Ciągnik

Pixabay

Dramatyczne sceny na polu. Rolnika przejechał jego własny ciągnik

6 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Albert Długoszewski

Udostępnij:

Tragiczne sceny w Przybymierzu. Doszło tam do okropnego wypadku. 71-letni mężczyzna został potrącony przez swój własny ciągnik.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w Przybymierzu. Jest to wieś w Polsce położona w województwie lubuskim, w powiecie zielonogórskim, w gminie Nowogród Bobrzański.

Nieznana przyczyna wypadku

Niezwykle groźne zdarzenie miało miejsce w sobotę, 25 lipca. W miejscowości Przybymierz w gminie Nowogród Bobrzański, 71-letni gospodarz pracował na polu rolniczym przy swoim traktorze. Wydarzyły się sceny, których nie spodziewał się nikt. Nagle z nieustalonych do tej pory przyczyn mężczyzna został przejechany kołem swojego własnego ciągnika. Przebieg wypadku nie został jeszcze oddtworzony przez grupę dochodzeniowo-śledczą. Rolnicy wezwali na miejsce zespół ratowniczy pogotowia. Sytuacja wydawała się bardzo trudna. Ratownicy medyczni po chwili zabrali się do opatrywania rannego gospodarza. Po udzieleniu mężczyźnie pierwszej pomocy, poszkodowany został zabrany do szpitala w Zielonej Górze. Mężczyzna jest w dobrym stanie, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Gospodarz był trzeźwy

Na miejsce przybyła również również policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Funkcjonariusze zajęli się ustalaniem przebiegu całego wydarzenia. Trzeba przyznać, że nie codziennie dochodzi do takich wydarzeń. Często przy takich wypadkach, główną przyczyną bywa stan upojenia alkoholowego. W tym przypadku było zupełnie inaczej. Wątpliwości zostały rozwiązane przez policję. - Poszkodowany był trzeźwy. Doznał uszkodzeń twarzy, ma też złamany obojczyk - poinformowała podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Pytanie brzmi co zawiniło w tym przypadku. Czy była to nieuwaga gospodarza? Może zawiodła technologia i traktor z niewiadomych przyczyn ruszył potrącając swojego właściciela. Wszystkie wątki zdarzenia bada specjalnie powołana grupa dochodzeniowo-śledcza. W zaistniałej sytuacji jedyne co możemy zrobić, to życzyć 71-letniemu gospodarzowi szybkiego powrotu do zdrowia. Apelujemy również wszystkich rolników o uwagę przy wykonywaniu codziennych prac na roli. Praktycznie każdego dnia z naszego kraju płyną doniesienia o wypadkach, które mają miejsce na polach uprawnych. Ciągniki, kombajny i inne maszyny rolnicze mogą stać się bardzo niebezpieczne i powodować wypadki tak jak ten opisywany w artykule.

Albert DługoszewskiAutor

Redaktor serwisu RolnikINFO

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

gospodarstwo agroturystyczne

Wieś

Tragedia w gospodarstwie agroturystycznym. Tajemnicza śmierć seniorów

Czytaj więcej >
petycja rolnik info

Wieś

Rolnicy "niezaradni i zacofani"? Petycja przeciwko kłamliwemu wizerunkowi w telewizji

Czytaj więcej >
pożar stodoła

Wieś

Potężny pożar stodoły. Rolnicy wspomogli strażaków

Czytaj więcej >
obornik odpady

Wieś

Wlewał toksyczne odpady do obornika. Mężczyzna został zatrzymany przez policję

Czytaj więcej >
myśliwy

Wieś

Myśliwy spadł z ambony w lesie. Rozpaczliwie wołał o pomoc

Czytaj więcej >
wypadek grzybobranie

Wieś

Tragedia na grzybobraniu. 70-latek nie wrócił już do domu

Czytaj więcej >