Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Wypadek podczas zbioru jabłek. Dwie kobiety w szpitalu
Justyna  Nachman
Justyna Nachman 27.09.2023 16:11

Wypadek podczas zbioru jabłek. Dwie kobiety w szpitalu

jabłka
lubelska.policja.gov.pl

Dwie kobiety spadły z platformy sadowniczej podczas zbioru jabłek. Z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nieszczęśliwy wypadek

W poniedziałek 25 września doszło do nieszczęśliwego wypadku w Pusznie Godowskim podczas prac przy zbiorze jabłek. Dwie młode kobiety w wieku 20 i 25-lat spadły z platformy sadowniczej. Z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja apeluje o ostrożność podczas prac polowych.

Okoliczności wypadku

W poniedziałek tuż po godzinie 8:00 dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Pusznie Godowskim (woj. lubelskie) doszło do wypadku w trakcie wykonywanych prac rolniczych. Na miejscu policjanci ustalili, że w trakcie zbioru jabłek przy użyciu platformy sadowniczej podpiętej do ciągnika, w chwili przejazdu na pochyłym terenie platforma przechyliła się i stojące na niej kobiety zostały przygniecione przez skrzyniopalety, a następnie spadły z platformy.

Dwie kobiety w wieku 20 i 25-lat z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak ustalili policjanci, poszkodowane w wypadku kobiety, jak i kierowca ciągnika byli trzeźwi.

Apel policji

W związku z sezonem prac sadowniczych, apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek. Najczęstszą przyczyną wypadków w rolnictwie jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, pośpiech, nieuwaga i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy, by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.
 

Źródło: lubelska.policja.gov.pl