RolnikInfo.pl
prasa belująca

pxfuel / CC0

Wypadek z belarką. Maszyna zmiażdżyła rękę rolnika, trwa walka o uratowanie drugiej

10 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Wystarczy niewłaściwa decyzja, chwila nieuwagi lub zwykły pech - wypadki w rolnictwie nie wybaczają błędów i nierzadko prowadzą do dramatycznych skutków. O rolniku, panu Sławku media pisały, gdy uległ potwornemu wypadkowi podczas pracy z prasą belującą - gdy chciał poprawić siatkę w maszynie, ta wciągnęła i zmiażdżyła jego ręce.

Prawa ręka pana Sławka musiała zostać amputowana. Teraz trwa zaciekła walka o ratowanie drugiej kończyny - problem w tym, że rodzina rolnika nie ma środków finansowych, by zapewnić panu Sławkowi odpowiednie leczenie i zakup specjalistycznej protezy.

Sekundy, które zmieniły życie w dramat

Pan Sławek ma 37 lat i prowadzi gospodarstwo rolne w Słupi w powiecie jędrzejowskim na terenie województwa świętokrzyskiego.

Mężczyzna miał wiele planów dotyczących rozbudowy swojego gospodarstwa rolnego, a także wielki apetyt na życie - wszystko jednak legło w gruzach feralnego dnia, w którym rolnik uległ wypadkowi podczas korzystania z prasy belującej.

Co dokładnie miało miejsce na polu? Historia jest krótka - pan Sławek chciał poprawić siatkę w pracującej maszynie, a ta błyskawicznie wciągnęła jego ręce.

krus

Fatalne dane z 2021 roku. Rolnicy zgłosili ponad 6 tys. wypadków do KRUS

CZYTAJ DALEJ

Mężczyzna został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala, gdzie trwała zaciekła walka o jego kończyny. Niestety, jedna z nich musiała zostać poddana amputacji, druga ma poważny uraz zmiażdżeniowy.

Nadzieja na lepsze jutro

Jak możemy przeczytać w opisie zbiórki na portalu siepomaga.pl, pan Sławek do momentu wypadku był nie tylko zaangażowany w prace w gospodarstwie, ale uwielbiał również prace remontowe.

Do powrotu do normalności i ulubionych zajęć potrzebna jest panu Sławkowi intensywna rehabilitacja i kupno specjalistycznej protezy.

Niestety, rodzina rolnika nie jest w stanie znaleźć odpowiednich funduszy, by mógł on bez problemu rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu.

Poza zmartwieniami dotyczącymi przyszłości, pan Sławek na co dzień zmaga się z potwornym cierpieniem fizycznym - odczuwa bóle fantomowe, a rany po amputacji są oporne na gojenie.

Na obecną chwilę na portalu siepomaga.pl zebrano prawie 13,5 tysiąca złotych - jest to jednak zaledwie kropla w morzu niezbędnych funduszy, które pomocą rolnikowi spojrzeć z nadzieją na lepsze jutro.

Link do zbiórki znajduje się >TUTAJ<.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: siepomaga.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

rzepak

Maszyny

Tony rzepaku wysypały się na autostradę. Kierowca mógł zasłabnąć

Czytaj więcej >
ursus

Maszyny

Wojsko sprzedaje stare Ursusy. Podano ceny

Czytaj więcej >
ładowacz

Maszyny

Rolnik włożył dzieci do łyżki ładowacza. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
traktor motocykl

Maszyny

Motocyklista wjechał w jadący traktor. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
traktor

Maszyny

Optymistycznie na rynku nowych ciągników. Duży wzrost sprzedaży

Czytaj więcej >
traktor

Maszyny

Sportowe auto zderzyło się z ciągnikiem. Ucierpiało m.in. dziecko

Czytaj więcej >