Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Wypadek z belarką. Maszyna zmiażdżyła rękę rolnika, trwa walka o uratowanie drugiej
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Wypadek z belarką. Maszyna zmiażdżyła rękę rolnika, trwa walka o uratowanie drugiej

prasa belująca
pxfuel / CC0

Wystarczy niewłaściwa decyzja, chwila nieuwagi lub zwykły pech - wypadki w rolnictwie nie wybaczają błędów i nierzadko prowadzą do dramatycznych skutków. O rolniku, panu Sławku media pisały, gdy uległ potwornemu wypadkowi podczas pracy z prasą belującą - gdy chciał poprawić siatkę w maszynie, ta wciągnęła i zmiażdżyła jego ręce.

Prawa ręka pana Sławka musiała zostać amputowana. Teraz trwa zaciekła walka o ratowanie drugiej kończyny - problem w tym, że rodzina rolnika nie ma środków finansowych, by zapewnić panu Sławkowi odpowiednie leczenie i zakup specjalistycznej protezy.

Sekundy, które zmieniły życie w dramat

Pan Sławek ma 37 lat i prowadzi gospodarstwo rolne w Słupi w powiecie jędrzejowskim na terenie województwa świętokrzyskiego.

Mężczyzna miał wiele planów dotyczących rozbudowy swojego gospodarstwa rolnego, a także wielki apetyt na życie - wszystko jednak legło w gruzach feralnego dnia, w którym rolnik uległ wypadkowi podczas korzystania z prasy belującej.

Co dokładnie miało miejsce na polu? Historia jest krótka - pan Sławek chciał poprawić siatkę w pracującej maszynie, a ta błyskawicznie wciągnęła jego ręce.

Mężczyzna został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala, gdzie trwała zaciekła walka o jego kończyny. Niestety, jedna z nich musiała zostać poddana amputacji, druga ma poważny uraz zmiażdżeniowy.

Nadzieja na lepsze jutro

Jak możemy przeczytać w opisie zbiórki na portalu siepomaga.pl, pan Sławek do momentu wypadku był nie tylko zaangażowany w prace w gospodarstwie, ale uwielbiał również prace remontowe.

Do powrotu do normalności i ulubionych zajęć potrzebna jest panu Sławkowi intensywna rehabilitacja i kupno specjalistycznej protezy.

Niestety, rodzina rolnika nie jest w stanie znaleźć odpowiednich funduszy, by mógł on bez problemu rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu.

Poza zmartwieniami dotyczącymi przyszłości, pan Sławek na co dzień zmaga się z potwornym cierpieniem fizycznym - odczuwa bóle fantomowe, a rany po amputacji są oporne na gojenie.

Na obecną chwilę na portalu siepomaga.pl zebrano prawie 13,5 tysiąca złotych - jest to jednak zaledwie kropla w morzu niezbędnych funduszy, które pomocą rolnikowi spojrzeć z nadzieją na lepsze jutro.

Link do zbiórki znajduje się >TUTAJ<.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: siepomaga.pl