Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Wzruszający prezent Emilki dla pogorzelców. "Podzielimy się tym, co mamy"
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 20.06.2022 02:02

Wzruszający prezent Emilki dla pogorzelców. "Podzielimy się tym, co mamy"

emilka rolnicy podlasie
YouTube / Ranczo Laszki

Emilia Korolczuk, rolniczka znana z kultowego serialu Rolnicy. Podlasie ma serce na dłoni nie tylko w stosunku do zwierząt, ale również ludzi. W najnowszym odcinku na swoim kanale na YouTube Emilka wyznała, że zamierza pomóc rolnikom, którzy kilka miesięcy temu stracili swój dobytek w wyniku pożaru.

Rolniczka zapowiedziała, że przekaże małżeństwu rolników króliki.

- Jedziemy podzielić się naszymi zwierzakami. (...) Podzielimy się chociaż tym, co mamy. Wiem, że ten pan chciałby zacząć hodować króliki - powiedziała Emilka.

Króliki na odtworzenie hodowli dla poszkodowanych rolników

Emilka po raz kolejny udowadnia, że swoją rozpoznawalność potrafi wykorzystać w niezwykle szlachetnym celu. W ostatnim czasie udało się jej nagłośnić sprawę kotów potrzebujących nowego domu. Tym razem przyszedł czas, by nieść pomoc ludziom.

W najnowszym materiale wideo na portalu YouTube.com Emilia Korolczuk zapowiedziała, że wspomoże materialnie małżeństwo rolników, którzy w wyniku pożaru utracili cały swój dobytek.

- Jedziemy podzielić się naszymi zwierzakami. (...) Podzielimy się chociaż tym, co mamy. Wiem, że ten pan chciałby zacząć hodować króliki, więc zakocimy dzisiaj jedną samicę (...) i dam mu tę samicę na rozhodowanie i do tego dam jeszcze trzy młode samiczki, i takie do krycia na wiosnę.

Rozmowa z gospodarzami, którzy stracili dobytek całego życia

Po przybyciu na miejsce Emilka porozmawiała z ofiarami dramatu, który rozegrał się we wsi Zacisze:

- Był wielki pożar; wielkie ognisko, jak ja to mówię. W Wielkanoc 4 kwietnia raniutko zbudził mnie ogień. Tu wszystko stało w płomieniach. Zginęły zwierzęta, budynki i maszyny. Trzy ciągniki oraz maszyny towarzyszące.

Okazało się, że rolncy z Zacisza stracili w wyniku pożaru aż trzydzieści sztuk bydła.

Sprzątanie terenu i podnoszenie się gigantycznej tragedii w gospodarstwie nadal trwa. Wszyscy, którym los poszkodowanych rolników nie jest obojętny, mogą dołożyć swoją cegiełkę do budowania ich lepszej przyszłości.

Link do zrzutki rolników z Zacisza znajduje się pod >TYM< linkiem.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: YouTube.com / Ranczo Laszki