Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Wyprzedzał traktor na podwójnej ciągłej. Ciągnik przewrócił się na bok
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Wyprzedzał traktor na podwójnej ciągłej. Ciągnik przewrócił się na bok

bus traktor
olsztyn.policja.gov.pl

O tym, że na drodze nie brakuje brawury i braku odpowiedzialności, bez dwóch zdań przekonuje sytuacja, jaką podzielili się policjanci z Olsztyna: kierowca busa z pasażerami zdecydował się na wyprzedzanie ciągnika rolniczego z dwoma przyczepami na podwójnej ciągłej linii.

Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i zajechał drogę ciągnikowi, który przewrócił się na bok.

Niebezpieczne zdarzenie z udziałem busa i ciągnika

Komunikat o groźnym zdarzeniu drogowym przekazali na swojej stronie internetowej funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

W poniedziałek 9 sierpnia 2021 roku około godziny 6:00 kierowca busa jadącego trasą Waplewo-Olsztynek (woj. warmińsko-mazurskie) przewoził pracowników jednej z lokalnych firm logistycznych.

W pewnym momencie 65-letni mężczyzna zdecydował się na wyprzedzanie jadącego przed nim ciągnika.

Jak podaje KMP w Olsztynie, kierowca busa wykonał manewr w najgorszym możliwym miejscu - na podwójnej ciągłej linii, w pobliżu przejścia dla pieszych i na skrzyżowaniu.

65-latek podczas skrętu w prawo zajechał drogę traktorzyście, maszyna rolnicza przewróciła się z impetem na bok, a bus rozbił się o nasyp wiaduktu.

Szczegóły zdarzenia

Warto dodać, że traktorzysta przewoził dwie pełne przyczepy zboża. Pomimo przewróconego ciągnika, transport pozostał w nienaruszonym stanie.

Na miejsce przyjechały służby, które od razu spostrzegły, że zdarzenie drogowe miało miejsce z winy kierowcy busa.

Po badaniu alkomatem okazało się, że zarówno traktorzysta, jak i kierujący busem nie mieli w organizmie śladów spożycia alkoholu.

Co najważniejsze, w wyniku groźnego zdarzenia żadna z osób nie odniosła ciężkich obrażeń. Na czas interwencji służb ruch na trasie odbywał się wahadłowo.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: olsztyn.policja.gov.pl