Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > 56-latka wyprzedzała ciągnik. Doszło do czołowego zderzenia
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

56-latka wyprzedzała ciągnik. Doszło do czołowego zderzenia

traktor
commons.wikimedia.org / fot. Deragon

3 sierpnia 2021 roku policja z Biłgoraju opublikowała informację o wypadku, który miał miejsce w województwie lubelskim. 56-letnia kobieta kierująca mazdą zdecydowała się na wyprzedzanie jadącego przed nią traktora. Gdy zjechała na lewy pas ruchu przed łukiem drogi, z przeciwnej strony nadjechał ford.

Obydwa samochody osobowe zderzyły się czołowo. Kobieta kierująca mazdą trafiła do szpitala.

Dramatyczny wypadek na drodze

Wiele osób poruszających się samochodami osobowymi i ciężarowymi niecierpliwi się, widząc jadący przed sobą ciągnik lub inny pojazd wolnobieżny. Widoki tego typu są dużo częstsze latem, gdy rolnicy przeżywają intensywny okres prac polowych.

W tego typu sytuacjach na drodze głównym doradcą staje się zniecierpliwienie, które wraz z brawurą lub chwilą nieuwagi mogą mieć dramatyczny finał.

Biłgorajska policja w pierwszych dniach sierpnia poinformowała o zderzeniu czołowym dwóch samochodów osobowych na trasie Okrągłe-Smólsko Małe.

56-letnia kobieta kierująca mazdą chciała wyprzedzić jadący przed nią ciągnik. Niestety, moment i miejsce, które wybrała na manewr okazały się być feralne - zjechała bowiem na lewy pas jezdni przed łukiem drogi.

Tym samym 56-latka nie była w stanie zauważyć nadjeżdżającego z przeciwnej strony forda, z którym po chwili zderzyła się czołowo.

Finał w szpitalu

Biłgorajska policja na swojej oficjalnej stronie internetowej opublikowała fotografie przedstawiające mazdę i forda z kompletnie zmiażdżonymi maskami.

W wyniku zderzenia najbardziej ucierpiała 56-latka, która w krótkim czasie została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Funkcjonariusze policji nie sprecyzowali, czy 36-letni kierowca forda doznał jakichkolwiek obrażeń w wyniku kraksy samochodów.

Przez pewien czas ruch na opisywanym odcinku drogi odbywał się wahadłowo.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: bilgoraj.policja.gov.pl