Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Ciężarówka z przyczepą runęła do rowu. Odpady mięsne na jezdni
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Ciężarówka z przyczepą runęła do rowu. Odpady mięsne na jezdni

ciężarówka
Facebook / OSP Połczyn-Zdrój, fot. Jakub Raniowski

Ochotnicza Straż Pożarna w Połczynie-Zdroju poinformowała na swoim facebookowym profilu o niepokojącym zdarzeniu, które miało miejsce w ostatnich dniach w województwie zachodniopomorskim. Kierowca ciężarówki z przyczepą stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w przydrożny rów.

Samochód ciężarowy przewrócił się na bok, a z przyczepy na środek jezdni wypadły surowe odpady mięsne z ubojni.

Niepokojący widok na drodze

Informację o zdarzeniu drogowym w województwie zachodniopomorskim przekazała Ochotnicza Straż Pożarna z Połczyna-Zdroju na swoim facebookowym profilu.

5 sierpnia 2021 roku po godzinie 10:00 strażacy otrzymali zgłoszenie o przewróconej ciężarówce na drodze wojewódzkiej numer 163 w Przyrowie (gm. Połczyn-Zdrój).

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód ciężarowy ciągnął przyczepę, która załadowana była odpadami mięsnymi z ubojni.

56-la

Jak udało się ustalić, kierowca stracił w pewnym momencie panowanie nad pojazdem, wskutek czego ciężarówka zjechała do przydrożnego rowu.

Z przewróconego zestawu na środek jezdni wypadły wspomniane surowe odpady z ubojni.

Szczegóły sprawy

Jak przekazali druhowie na Facebooku, w zdarzeniu udział brali strażacy z OSP Połczyn-Zdrój, PSP Świdwin, a także funkcjonariusze policji.

Choć wywrócona ciężarówka i leżące na jezdni surowe odpady mięsne wyglądały dość drastycznie, to służby nie przekazały, jakoby kierowca pojazdu miał ucierpieć wskutek zdarzenia.

Wiadomo, że ciężarówka jechała z ubojni - nie wiadomo jednak, jak duże straty finansowe poniósł podmiot, do którego należał przewożony towar.

Z nieoficjalnych informacji przekazanych przez portal wrp.pl, kierowca zestawu był pod wpływem alkoholu.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: wrp.pl, Facebook / OSP Połczyn-Zdrój