RolnikInfo.pl
Ciągnik - policja

KPP Biłgoraj

Zderzenie ciągnika i osobówki. 37-latek stanie przed sądem

29 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

W miniony wtorek 37-letni kierowca ciągnika rolniczego doprowadził do kolizji z samochodem osobowym. Jak się okazało, mężczyzna prowadził po wpływem alkoholu. Kierowcy ciągnika rolniczego grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Zdarzenie miało miejsce 27 kwietnia bieżącego roku po godzinie 17:00. Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego biłgorajskiej komendy, z którego wynikało, że na trasie Dereźnia – Wola Dereźniańska doszło do zderzenia ciągnika rolniczego i samochodu osobowego audi.

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami funkcjonariuszy policji, 37-latek, który siedział za kierownicą ciągnika rolniczego marki Władimiriec, jadąc w kierunku Woli Dereźniańskiej, skręcił w lewo, jednak nie upewnił się, o możliwości bezpiecznego manewru, co doprowadziło do tego, że zderzył się w tym momencie z samochodem osobowy, jaki wyprzedzał go w tym czasie.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

[EMBED-6]

Kierowca pod wpływem alkoholu 

- Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że kierujący ciągnikiem był nietrzeźwy - przekazała młodszy aspirant Joanna Klimek. 

Jak się okazało, 37-latek miał w organizmie 0,5 promila alkoholu. Dodatkowo ciągnik nie posiadał aktualnych badań technicznych. Przebadany został także kierowca samochodu osobowego, 40-latek był trzeźwy. 

Na szczęście, podczas zdarzenia nikt nie został ranny. Jak powiadomiła, młodszy aspirant Joanna Klimek z KPP w Biłgoraju, kierowca ciągnika rolniczego stanie przed sądem

"Nigdy nie należy wsiadać za kierownicę po alkoholu"

Informując o zdarzeniu, młodszy aspirant Joanna Klimek z KPP w Biłgoraju zwróciła uwagę na to, by pamiętać o tym, żeby nigdy nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu. Funkcjonariuszka zaapelowała także do kierowców o zachowanie rozsądku. Niestety, chociaż hasło "piłeś - nie jedź" przypominane jest kierowcom wielokrotnie, wciąż pojawiają się informacje o wypadkach, do których dochodzi, gdy nietrzeźwi kierowcy wsiadają za kierownicę. Przykładów nie trzeba szukać daleko, zaledwie wczoraj informowaliśmy, że we Frampolu zatrzymany został kierowca ciągnika. Mężczyzna nie tylko prowadził bez wymaganych przepisami świateł, ale  w organizmie ma prawie 3,5 promila alkoholu, a do tego podróżował z pijanym pasażerem, o czym więcej można przeczytać >tutaj<. 

Warto także przypomnieć, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą konsekwencje karne, a wśród nich zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15, wpłata świadczeń na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat. 

Fot. KPP Biłgoraj

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: Policja

Podobne artykuły

AndrzejRembowski/Pixabay ( zdjęcie ilustracyjne)

Maszyny

Od lewego do prawego pobocza. Jazda kierującego ciągnikiem wzbudziła podejrzenia

Czytaj więcej >
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Lublinie

Maszyny

Pechowe koszenie trawy. Na miejscu interweniowali strażacy i policjanci

Czytaj więcej >
OSP Kobiór/Facebook

Maszyny

Groźny wypadek. Zderzenie ciągnika rolniczego z samochodem ciężarowym

Czytaj więcej >
Wypadek - nie żyje motocyklista

Maszyny

Mazowieckie: Tragiczne w skutkach zderzenie ciągnika rolniczego z motocyklem

Czytaj więcej >
Pożar - ciągnik

Maszyny

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej

Czytaj więcej >
wypadek

Maszyny

Potężne zderzenie ciężarówki i ciągnika. 82-letni traktorzysta stracił życie

Czytaj więcej >