ARiMR - wnioski
JerzyGorecki/Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 8 Marca 2021

Komunikat z ARiMR ws. wniosków w ramach PROW 2014 - 2020. "Muszą zostać niezwłocznie uzupełnione"

- Wnioski o pomoc złożone w ramach PROW 2014 - 2020 i pozostawione bez rozpatrzenia w związku z covid19 muszą być niezwłocznie uzupełnione - informuje dziś Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, obecnie trwają prace nad zmianą przepisów, które dotyczą postępowań ARiMR wprowadzonych ze względu na pandemię.

Zmiany z zeszłego roku

Jak przypomniała ARiMR, w kwietniu zeszłego roku wprowadzone zostały przepisy, dzięki którym można było między innymi:

  • pozostawić wniosek bez rozpoznania po uprzednim wezwaniu wnioskodawcy do przedstawienia dowodów na spełnienie warunków otrzymania wsparcia,
  • przywrócić termin w toku postępowania w sprawie przyznania pomocy.


- Oba zapisy dotyczyły wniosków, których niekompletność wynikała z ograniczeń związanych z trwającą pandemią - przekazuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Burmistrz nazwał Agrounię Burmistrz nazwał Agrounię "wieśniakami". Szybko odpowiedział na wezwanie do przeprosinCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

Prośba o niezwłoczne skompletowanie dokumentacji

- Nowelizacja przewiduje wprowadzenie określonego terminu na dopełnienie formalności – obecnie można to zrobić w dowolnym czasie, a po wejściu w życie znowelizowanych przepisów termin na uzupełnienie braków będzie ściśle określony i po jego upływie wniosek pozostanie bez rozpatrzenia - informuje ARiMR.

Ze względu na powyższe Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prosi o "niezwłoczne skompletowanie wymaganej dokumentacji".

- W tym zwłaszcza wszelkiego rodzaju opinii, zaświadczeń i decyzji wydawanych przez organy administracji publicznej, tak aby skutecznie uzupełnić wszystkie braki we wniosku - zanzaczono na stronie ARiMR.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć >tutaj<.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Następny artykuł