RolnikInfo.pl
ARiMR - wsparcie komputer

Pxhere CC0 Domena publiczna

ARiMR: Zbliża się termin rozliczenia wsparcia na zakup komputera

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Jak przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, jedynie do 15 kwietnia bieżącego roku można rozliczyć się z zakupu komputera przy wsparciu ARiMR. Oznacza to, że do najbliższego czwartku rodziny, którym zostało udzielone wsparcie, muszą złożyć kopie faktury. Warto pamiętać, że w przypadku nierozliczenia pomocy, wsparcie będzie podlegało zwrotowi.

W ramach pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką do końca marca bieżącego roku można było zakupić sprzęt. Natomiast, jak przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), faktury, które potwierdzają zakup sprzętu, należy złożyć do 15 kwietnia 2021 r. Niewywiązanie się z obowiązku złożenia faktury w terminie, będzie skutkować tym, że pieniądze przyznane w ramach pomocy, będą podlegały zwrotowi.

Faktury należy złożyć przed upływem tego terminu w powiatowym biurze ARiMR, bądź za pośrednictwem platformy ePUAP, wysyłając pocztą, bądź wrzucić do specjalnej wrzutni, znajdującej się przed biurem. 

- Rozliczenie należy złożyć do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy, dlatego w przypadku korzystania np. z platformy ePUAP należy pamiętać, aby wybrać adres właściwego biura powiatowego Agencji - przypomina ARiMR. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

ARiMR: pomoc wyniosła 52,4 mln zł

Łączka kwota wsparcia na zakup sprzętu wyniosła 52,4 mln zł i trafiła do 35 tys. rolników. Jak powiadomiła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, najwięcej wniosków pozytywnie rozpatrzonych było w województwach:

  • mazowieckim (6 tys.),

  • lubelskim (5 tys.). 

Do kogo skierowano pomoc? 

Wsparcie przyznawano na dofinansowanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką. Nabór wniosków prowadzony był do 30 grudnia 2020 roku. Pomoc w ramach wsparcia wynosiła 1.500 zł na rodzinę. O dofinansowanie mogły ubiegać się między innymi rodziny: 

  • w której jest co najmniej dwoje dzieci (do 18 roku życia), uczące się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, 

  • w której co najmniej jedno z rodziców bądź opiekunów prowadzi gospodarstwo rolne, 

  • w której łączny dochód uzyskany w 2019 roku podzielony na rodziców i opiekunów nie przekracza 1200 zł miesięcznie/ os. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami, dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: ARiMR

Aneta WasilewskaAutor

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

krus

Część rolników będzie musiała przenieść się z KRUS do ZUS. Zmiana od 1 stycznia 2022 roku

Czytaj więcej >
sołtys

Czy sołtys ma pensję? Rozwiewamy wątpliwości

Czytaj więcej >
jakie podatki płacą rolnicy

Jakie podatki płacą rolnicy?

Czytaj więcej >
sołtys

Czy sołtys może być radnym w gminie? Odpowiadamy

Czytaj więcej >