Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Finanse i Prawo > ARiMR: Zbliża się termin rozliczenia wsparcia na zakup komputera
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:36

ARiMR: Zbliża się termin rozliczenia wsparcia na zakup komputera

ARiMR - wsparcie komputer
Pxhere CC0 Domena publiczna

W ramach pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką do końca marca bieżącego roku można było zakupić sprzęt. Natomiast, jak przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), faktury, które potwierdzają zakup sprzętu, należy złożyć do 15 kwietnia 2021 r. Niewywiązanie się z obowiązku złożenia faktury w terminie, będzie skutkować tym, że pieniądze przyznane w ramach pomocy, będą podlegały zwrotowi.

Faktury należy złożyć przed upływem tego terminu w powiatowym biurze ARiMR, bądź za pośrednictwem platformy ePUAP, wysyłając pocztą, bądź wrzucić do specjalnej wrzutni, znajdującej się przed biurem. 

- Rozliczenie należy złożyć do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy, dlatego w przypadku korzystania np. z platformy ePUAP należy pamiętać, aby wybrać adres właściwego biura powiatowego Agencji - przypomina ARiMR. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

ARiMR: pomoc wyniosła 52,4 mln zł

Łączka kwota wsparcia na zakup sprzętu wyniosła 52,4 mln zł i trafiła do 35 tys. rolników. Jak powiadomiła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, najwięcej wniosków pozytywnie rozpatrzonych było w województwach:

  • mazowieckim (6 tys.),

  • lubelskim (5 tys.). 

Do kogo skierowano pomoc? 

Wsparcie przyznawano na dofinansowanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką. Nabór wniosków prowadzony był do 30 grudnia 2020 roku. Pomoc w ramach wsparcia wynosiła 1.500 zł na rodzinę. O dofinansowanie mogły ubiegać się między innymi rodziny: 

  • w której jest co najmniej dwoje dzieci (do 18 roku życia), uczące się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, 

  • w której co najmniej jedno z rodziców bądź opiekunów prowadzi gospodarstwo rolne, 

  • w której łączny dochód uzyskany w 2019 roku podzielony na rodziców i opiekunów nie przekracza 1200 zł miesięcznie/ os. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami, dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: ARiMR