ARiMR - wsparcie komputer
Pxhere CC0 Domena publiczna
Autor Aneta Wasilewska - 10 Kwietnia 2021

ARiMR: Zbliża się termin rozliczenia wsparcia na zakup komputera

Jak przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, jedynie do 15 kwietnia bieżącego roku można rozliczyć się z zakupu komputera przy wsparciu ARiMR. Oznacza to, że do najbliższego czwartku rodziny, którym zostało udzielone wsparcie, muszą złożyć kopie faktury. Warto pamiętać, że w przypadku nierozliczenia pomocy, wsparcie będzie podlegało zwrotowi.

W ramach pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką do końca marca bieżącego roku można było zakupić sprzęt. Natomiast, jak przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), faktury, które potwierdzają zakup sprzętu, należy złożyć do 15 kwietnia 2021 r. Niewywiązanie się z obowiązku złożenia faktury w terminie, będzie skutkować tym, że pieniądze przyznane w ramach pomocy, będą podlegały zwrotowi.

Faktury należy złożyć przed upływem tego terminu w powiatowym biurze ARiMR, bądź za pośrednictwem platformy ePUAP, wysyłając pocztą, bądź wrzucić do specjalnej wrzutni, znajdującej się przed biurem.

- Rozliczenie należy złożyć do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy, dlatego w przypadku korzystania np. z platformy ePUAP należy pamiętać, aby wybrać adres właściwego biura powiatowego Agencji - przypomina ARiMR.

Woj. podlaskie: Tragiczne w skutkach zderzenie samochodu z furmanką. Nie żyje woźnicaWoj. podlaskie: Tragiczne w skutkach zderzenie samochodu z furmanką. Nie żyje woźnicaCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

ARiMR: pomoc wyniosła 52,4 mln zł

Łączka kwota wsparcia na zakup sprzętu wyniosła 52,4 mln zł i trafiła do 35 tys. rolników. Jak powiadomiła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, najwięcej wniosków pozytywnie rozpatrzonych było w województwach:

  • mazowieckim (6 tys.),
  • lubelskim (5 tys.).

Do kogo skierowano pomoc?

Wsparcie przyznawano na dofinansowanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką. Nabór wniosków prowadzony był do 30 grudnia 2020 roku. Pomoc w ramach wsparcia wynosiła 1.500 zł na rodzinę. O dofinansowanie mogły ubiegać się między innymi rodziny:

  • w której jest co najmniej dwoje dzieci (do 18 roku życia), uczące się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych,
  • w której co najmniej jedno z rodziców bądź opiekunów prowadzi gospodarstwo rolne,
  • w której łączny dochód uzyskany w 2019 roku podzielony na rodziców i opiekunów nie przekracza 1200 zł miesięcznie/ os.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami, dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: ARiMR

Następny artykuł