RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Byki wybiegły na drogę, utrudniając ruch drogowy
Justyna  Nachman
Justyna Nachman 05.10.2023 08:25

Byki wybiegły na drogę, utrudniając ruch drogowy

zdunska-wola.policja.gov.pl Byki uciekły na drogę
zdunska-wola.policja.gov.pl

Zwierzęta zniszczyły ogrodzenie i uciekły z gospodarstwa. Policjanci z  Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli pomogli gospodarzowi okiełznać zdezorientowane zwierzęta i zaprowadzić je z powrotem do zagrody.  

Niecodzienne zgłoszenie

W poniedziałek 2 października dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli (woj. łódzkie) otrzymał zgłoszenie, o 7 bykach spacerujących bez żadnego nadzoru w miejscowości Paprotnia. Wysłani tam funkcjonariusze zastali zwierzęta, które swobodnie przemieszczały się w pobliżu drogi.

Na całe szczęście interwencja ta ma swój szczęśliwy finał, ale pamiętajmy jednak, że za zachowanie zwierząt i wyrządzone przez nie szkody zawsze odpowiada ich właściciel.

Akcja łapania byków

Według relacji sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk, oficera prasowego zduńskowolskiej KPP byki nie wyglądały na przestraszone, a ruch drogowy miały za nic. Do kontroli zachowania zwierząt policjanci wykorzystali radiowóz. Funkcjonariusze zmusili zwierzęta do zejścia z pasa jezdni, po czym odciągnęli je również od zabudowań.

Byki nie były agresywne, jednakże wzbudzały spory niepokój u mieszkańców. 64-letni właściciel zwierząt, mieszkaniec pobliskiej miejscowości oświadczył, że byki musiały zniszczyć ogrodzenie, przez co wydostały się na zewnątrz. Właściciel przyznał, że zdarzyło się to po raz pierwszy.

Sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk dodaje, że przy policyjnej eskorcie uciekinierzy wrócili do zagrody i są już pod opieką swojego właściciela. Funkcjonariusze pouczyli właściciela i zalecili mu wzmocnienie ogrodzenia. Właściciel został również pouczony o ewentualnym toku postępowania.

Odpowiedzialność za posiadane zwierzęta

Oficer prasowy zduńskowolskiej KPP wyjaśnia, że w przypadku odpowiedzialności za ucieczkę zwierząt i szkody przez nie wyrządzone nie ma znaczenia, czy właściciel zwierzęcia nie zachował należytej ostrożności z winy umyślnej, czy też nieumyślnej.

Pilnujmy swoich podopiecznych, żebyśmy nie musieli ponosić odpowiedzialności za nieszczęście, które spowoduje zwierzę. Przypadkowa osoba poruszająca się pieszo lub samochodem może się wystraszyć i spowodować kolizję lub wypadek – uczula rzeczniczka KPP w Zduńskiej Woli.

Źródło: zdunska-wola.policja.gov.pl

Tagi: Bydło Policja
Powiązane
minister rolnictwa
Nowej minister rolnictwa szykuje wielkie zmiany. Dotkną rolników i nie tylko
kukurydza
Afera z listami importerów zboża z Ukrainy. Więcej pytań niż odpowiedzi
uprawa rzepaku
AMS - nowe narzędzie kontroli gospodarstw rolnych w rękach ARIMR