Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Dopłaty do paliwa dla rolników. Jest decyzja ministerstwa rolnictwa
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 21.03.2024 10:26

Dopłaty do paliwa dla rolników. Jest decyzja ministerstwa rolnictwa

strajk rolników/ banknoty
fot. East News/Piotr Molecki; materiały własne

Środa 20 marca to dzień rolniczych protestów, którzy dążą do poprawy polskiego sektora rolnictwa. Do polepszenia sytuacji rolników wszelkie starania dokłada również Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas wczorajszej konferencji na Europejskim Forum Rolniczym minister rolnictwa Czesław Siekierski ogłosił, że rolnikom mogą zostać przyznane dopłaty do paliwa w kwocie 2 zł. 
 

Resort rolnictwa dopłaci rolnikom do paliwa?

Wczoraj (20 marca) na antenie RMF FM, minister rolnictwa Czesław Siekierski oznajmił słuchaczom, iż Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi będzie dążyć do tego, by rolnicy podobnie jak w roku ubiegłym, otrzymali dopłaty do paliwa w kwocie 2 zł. 

Oto zabiegali rolnicy. Będziemy o to wnioskować do resortu finansów, ale nie możemy tego jednoznacznie potwierdzić - oznajmił minister rolnictwa Czesław Siekierski podczas audycji RMF FM

Dramatyczne sceny na proteście. Kierowca wjechał w rolnika

Spotkanie Siekierskiego z rolnikami w Jasionce

Minister Rolnictwa Czesław Siekierski w wywiadzie dla RMF FM zapytany został o przebieg rozmów z przedstawicielami rolników, które odbyły się w nocy z 19/20 marca w Jasionce. Siekierski oznajmił, że rozmów nie można uznać za zakończone, gdyż nie są one w pełni satysfakcjonujące dla obu stron.

To nie są ustalenia, które są konkretne. To etap rozpoczęcia rozmów, które należy kontynuować - powiedział dla RMF FM poseł Siekierski

Minister rolnictwa został zapytany o to, kto dokładnie uczestniczył w rozmowach w Jasionce.

Brali w nich udział przedstawiciele związków, ale nie wszyscy, brali udział także przedstawiciele organizacji, a właściwie nie organizacji tylko poszczególnych grup protestujących rolników. Nie byli to przedstawiciele wszystkich tych grup tylko te, które w jakiś sposób współpracowały z nami, były upoważnione do rozmów. Przy takim rozproszeniu protestujących, było ponad 250 różnych grup, było trudno wybrać reprezentację - oznajmił Siekierski

Minister rolnictwa o handlu z Ukrainą

Na konferencji prasowej w drugim dniu Europejskiego Forum Rolniczego, została ujawniona część zapisów uzgodnienia, które podpisali w nocy przedstawiciele organizacji rolniczych w Jasionce. 

Chodzi głównie o podpisanie embarga na produkty rolne z Ukrainy, ale również o dalsze regulacje handlowe ze wschodnimi sąsiadami. 

Minister rolnictwa Czesław Siekierski, nawiązał także do zmian w zapisach Zielonego Ładu i oznajmił, że przeprowadzane reformy są zgodne z oczekiwaniami rolników a dalsze prace nad zmianami w tej kwestii pozwolą uczynić tzw. "Ład Rolniczy".